Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
31.03.2020
Eesti Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi (1) Edukad jäävad prognoosidega jänni Haiglad otsivad töö kaotanuile uut rakendust Kelle kulul gaasiseadmed korda? (1) Esimesena märgati kollaseid liblikaid (5) Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni Korraldus eriolukorra juhilt (2) Majandus Ehitajad: aeg on riigi ehitusprojektid sahtlist välja võtta (7) Euroopa tööstusmootor on silmitsi määramatusega Välismaa Kohalik vaade ⟩ Itaallased on õppinud hindama ravimina vaikust Merili Arjakas: Gantz hüppas Netanyahuga ühte paati Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha Arvamus Herman Kelomees: kartulikoored 2020 (17) Kristjan Järvan: laen on surnud, elagu laen (8) Margus Punab: koroonakriisi lõpetab vaid karjaimmuunsus (50) Triin Remmelgas: lihasöömise kahjud võimenduvad (24) Juhtkiri: pausiaja abivahendid (1) Kultuur ERR avab uue voogedastusteenuse (2) Mis asi on e⁻lektron? Miles Davis: rahutu muusiku portree Sport Erich Teigamägi: vaatame eelarve kriitilise pilguga üle Tervis KUIDAS SAADA ABI ⟩ Vägivaldsed suhted võivad eriolukorras pingestuda (1) Tartu Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Artur Kuusi karikatuur: jõugud arutavad, kuidas korraldada töö 2 meetrise vahega KIRI: Kellele reeglid kehtivad? Päästjad kihutavad ühelt kulupõlengult teisele Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata Kajar Lemberi kriminaalasja algusest möödub kuus aastat (4) Kogunemiskeelule vilistanud noored said trahvi Noore kunstniku Surm lõikab kasumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata

4 min lugemist
Eesti perearstide seltsi juhatuse liige Ruth Kalda ühel varasemal gripihooajal, mil meedikutel tuli palju rääkida vaktsineerimise olulisusest. Koroonahaiguse vastu vaktsiini veel pole, aga oi, kuidas seda vajatakse . FOTO: Lauri Kulpsoo

Perearstidel on tulnud ümber korraldada töö nii kabinettides kui ka tervisekeskustes ning samal ajal end kursis hoida pidevalt uuenevate juhistega. Mõnikord saabuvad juhised öösel kell kaks. Tööd, muutusi ja uusi teemasid on neil praegu kuhjaga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Näiteks, kuidas vältida potentsiaalselt haigete ja tervete inimeste kokkupuudet. Kuidas veenda krooniliste haigustega inimesi, et nad ei tuleks ilma registreerimata arsti ukse taha ootama. Kuidas korraldada imikute vastuvõtte. Kuidas kaitsta end olukorras, kus kaitsevahendeid ei pruugi kauaks jätkuda. Millal selga panna täisvarustus. Ja nii edasi.

Ülikooli perearstikeskuse arstid võtavad hommikupoolikuti vastu patsiente, kellel pole viiruse sümptomeid, aga kellega on vajalik ilmtingimata kohtuda, et seisundit hinnata. «Meil on väga range kord, keegi ei pääse vastuvõtule ette registreerimata ja alati helistame vastuvõtule eelneval päeval kõik registreerunud üle, et küsida, ega ta pole ehk haigestunud mõnda viirusnähtudega haigusesse,» kirjeldas praegust töökorraldust Ülikooli perearstikeskuse arst Ruth Kalda.

30.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto