Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
31.03.2020
Eesti Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi (1) Edukad jäävad prognoosidega jänni Haiglad otsivad töö kaotanuile uut rakendust Kelle kulul gaasiseadmed korda? (1) Esimesena märgati kollaseid liblikaid (5) Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni Korraldus eriolukorra juhilt (2) Majandus Ehitajad: aeg on riigi ehitusprojektid sahtlist välja võtta (7) Euroopa tööstusmootor on silmitsi määramatusega Välismaa Kohalik vaade ⟩ Itaallased on õppinud hindama ravimina vaikust Merili Arjakas: Gantz hüppas Netanyahuga ühte paati Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha Arvamus Herman Kelomees: kartulikoored 2020 (17) Kristjan Järvan: laen on surnud, elagu laen (8) Margus Punab: koroonakriisi lõpetab vaid karjaimmuunsus (50) Triin Remmelgas: lihasöömise kahjud võimenduvad (24) Juhtkiri: pausiaja abivahendid (1) Kultuur ERR avab uue voogedastusteenuse (2) Mis asi on e⁻lektron? Miles Davis: rahutu muusiku portree Sport Erich Teigamägi: vaatame eelarve kriitilise pilguga üle Tervis KUIDAS SAADA ABI ⟩ Vägivaldsed suhted võivad eriolukorras pingestuda (1) Tartu Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Artur Kuusi karikatuur: jõugud arutavad, kuidas korraldada töö 2 meetrise vahega KIRI: Kellele reeglid kehtivad? Päästjad kihutavad ühelt kulupõlengult teisele Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata Kajar Lemberi kriminaalasja algusest möödub kuus aastat (4) Kogunemiskeelule vilistanud noored said trahvi Noore kunstniku Surm lõikab kasumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral

2 min lugemist
Kaagveres Maarjamaa hariduskolleegiumis jätkub õppetöö eriolukorras rühmades, mitte klassides. Õpilastel ei saa käia külas lähedased, samuti ei pääse nad praegu ise koju. FOTO: Sille Annuk

Eriolukorras lasub emadel ja isadel lapse kodukooliõppe koorem. Kuidas saavad neis tingimustes hakkama aga erivajadustega õpilased? Pilt on tavapärasest väga erinev, igas koolis omamoodi ja paljuski käib noatera peal kõndimine, nentis haridus- ja teadusministeeriumis erikoolide tegevust koordineeriv Jürgen Rakaselg.

On koole, kus erivajadustega lapsed on koduõppel, ja on koole, näiteks Kaagveres, kust ei saa lahkuda isegi eriolukorra ajal ning kus nüüd pinged üha kasvavad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koju ei saagi

Kohtuotsuse või -määrusega kinnisesse lasteasutusse saadetud noored, kes elavad ja õpivad Maarjamaa hariduskolleegiumis, ei tohi eriolukorra ajal koolist lahkuda. Kolleegium koosneb Emajõe õppekeskusest Tartumaal Kastre vallas Kaagvere külas ning Valgejõe õppekeskusest Lääne-Virumaal Tapal. Neis õpivad suure abivajadusega psüühikahäirete ja käitumisprobleemidega lapsed.

30.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto