N, 29.09.2022

Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral

Aet Rebane
, ajakirjanik
Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaagveres Maarjamaa hariduskolleegiumis jätkub õppetöö eriolukorras rühmades, mitte klassides. Õpilastel ei saa käia külas lähedased, samuti ei pääse nad praegu ise koju.
Kaagveres Maarjamaa hariduskolleegiumis jätkub õppetöö eriolukorras rühmades, mitte klassides. Õpilastel ei saa käia külas lähedased, samuti ei pääse nad praegu ise koju. Foto: Sille Annuk

Eriolukorras lasub emadel ja isadel lapse kodukooliõppe koorem. Kuidas saavad neis tingimustes hakkama aga erivajadustega õpilased? Pilt on tavapärasest väga erinev, igas koolis omamoodi ja paljuski käib noatera peal kõndimine, nentis haridus- ja teadusministeeriumis erikoolide tegevust koordineeriv Jürgen Rakaselg.

On koole, kus erivajadustega lapsed on koduõppel, ja on koole, näiteks Kaagveres, kust ei saa lahkuda isegi eriolukorra ajal ning kus nüüd pinged üha kasvavad.

Koju ei saagi

Kohtuotsuse või -määrusega kinnisesse lasteasutusse saadetud noored, kes elavad ja õpivad Maarjamaa hariduskolleegiumis, ei tohi eriolukorra ajal koolist lahkuda. Kolleegium koosneb Emajõe õppekeskusest Tartumaal Kastre vallas Kaagvere külas ning Valgejõe õppekeskusest Lääne-Virumaal Tapal. Neis õpivad suure abivajadusega psüühikahäirete ja käitumisprobleemidega lapsed.

Märksõnad
Tagasi üles