Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
31.03.2020
Eesti Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi (1) Edukad jäävad prognoosidega jänni Haiglad otsivad töö kaotanuile uut rakendust Kelle kulul gaasiseadmed korda? (1) Esimesena märgati kollaseid liblikaid (5) Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni Korraldus eriolukorra juhilt (2) Majandus Ehitajad: aeg on riigi ehitusprojektid sahtlist välja võtta (7) Euroopa tööstusmootor on silmitsi määramatusega Välismaa Kohalik vaade ⟩ Itaallased on õppinud hindama ravimina vaikust Merili Arjakas: Gantz hüppas Netanyahuga ühte paati Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha Arvamus Herman Kelomees: kartulikoored 2020 (17) Kristjan Järvan: laen on surnud, elagu laen (8) Margus Punab: koroonakriisi lõpetab vaid karjaimmuunsus (50) Triin Remmelgas: lihasöömise kahjud võimenduvad (24) Juhtkiri: pausiaja abivahendid (1) Kultuur ERR avab uue voogedastusteenuse (2) Mis asi on e⁻lektron? Miles Davis: rahutu muusiku portree Sport Erich Teigamägi: vaatame eelarve kriitilise pilguga üle Tervis KUIDAS SAADA ABI ⟩ Vägivaldsed suhted võivad eriolukorras pingestuda (1) Tartu Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Artur Kuusi karikatuur: jõugud arutavad, kuidas korraldada töö 2 meetrise vahega KIRI: Kellele reeglid kehtivad? Päästjad kihutavad ühelt kulupõlengult teisele Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata Kajar Lemberi kriminaalasja algusest möödub kuus aastat (4) Kogunemiskeelule vilistanud noored said trahvi Noore kunstniku Surm lõikab kasumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvatavate sarivaraste tehtud kahju ulatub 30 000 euroni

1 min lugemist
Arvatavad poevargad tabati Viljandimaal. FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Politsei pidas ööl vastu läinud kolmapäeva Viljandimaal kinni mehed, keda on alust kahtlustada poe- ja tanklavargustes nii Tartu-, Viljandi- kui ka Pärnumaal. Esialgse kahtlustuse järgi sooritasid mehed ligi 30 poe- või tanklavargust mitmel pool Eestis. Eelkõige murdsid nad sisse Lõuna-Eesti väikeäridesse.

Sündmused said alguse teisipäeva ööl, mil käivitus Viljandimaal Vastemõisa poe alarm. Väljakutsele reageerinud politseinikud märkasid varaste autot Sürgaveres.

Autojuht eiras politsei peatumismärguannet, rammis oma sõidukiga politseibussi ja tegi seejärel kohe avarii ning politseinikud said siis kaks meest kinni nabida. Kolmandal õnnestus metsa putkata, kuid kaheksa tundi hiljem tabati metsast ka tema.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa teatas, et kinni peeti kolm meest vanuses 30, 33 ja 34 aastat. Kõik võeti kaheks kuuks vahi alla.

Kuigi uurimine on üsna algusjärgus, kahtlustatakse mehi ulatuslikes sissemurdmistes kolmes maakonnas. «Kauplustest ja tanklatest varastati eelkõige sigarette, alkoholi ja vahel ka raha, millega kokku põhjustati praegustel andmetel enam kui 30 000 eurot kahju,» selgitas prokurör.

Kõik mehed on politseile varasemast teada, neid on varavastaste kuritegude eest kriminaalkorras karistatud.

Tartu Postimees kirjutas veebruaris Jõgeva valla Vaimastvere kauplusest, kuhu oli pooleteise kuu jooksul sisse murtud kolmel korral. Prokurör Talimaa ütles, et praegu ei saa Jõgevamaa sissemurdmisi eelmisel nädalal kinni peetud meestele omistada.

«Veel on vara öelda, milliste sissemurdmiste või vargustega täpselt nad seotud olid,» sõnas Talimaa. Töö nende kolme mehe kõigi kuritegude tuvastamiseks käib, esitatud on alles esialgsed kahtlustused. «Peame lähtuma nii uurimise huvidest kui ka süütuse presumptsioonist, mistõttu ei ole veel võimalik kõiki üksikasju avalikkusega jagada,» lausus Talimaa.

Seotud lood
30.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto