Sisukord
Kultuur
Tänane leht
31.03.2020
Eesti Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi (1) Edukad jäävad prognoosidega jänni Haiglad otsivad töö kaotanuile uut rakendust Kelle kulul gaasiseadmed korda? (1) Esimesena märgati kollaseid liblikaid (5) Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni Korraldus eriolukorra juhilt (2) Majandus Ehitajad: aeg on riigi ehitusprojektid sahtlist välja võtta (7) Euroopa tööstusmootor on silmitsi määramatusega Välismaa Kohalik vaade ⟩ Itaallased on õppinud hindama ravimina vaikust Merili Arjakas: Gantz hüppas Netanyahuga ühte paati Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha Arvamus Herman Kelomees: kartulikoored 2020 (17) Kristjan Järvan: laen on surnud, elagu laen (8) Margus Punab: koroonakriisi lõpetab vaid karjaimmuunsus (50) Triin Remmelgas: lihasöömise kahjud võimenduvad (24) Juhtkiri: pausiaja abivahendid (1) Kultuur ERR avab uue voogedastusteenuse (2) Mis asi on e⁻lektron? Miles Davis: rahutu muusiku portree Sport Erich Teigamägi: vaatame eelarve kriitilise pilguga üle Tervis KUIDAS SAADA ABI ⟩ Vägivaldsed suhted võivad eriolukorras pingestuda (1) Tartu Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Artur Kuusi karikatuur: jõugud arutavad, kuidas korraldada töö 2 meetrise vahega KIRI: Kellele reeglid kehtivad? Päästjad kihutavad ühelt kulupõlengult teisele Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata Kajar Lemberi kriminaalasja algusest möödub kuus aastat (4) Kogunemiskeelule vilistanud noored said trahvi Noore kunstniku Surm lõikab kasumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis asi on e⁻lektron?

6 min lugemist
e⁻lektroni eestvedaja Maike Lond Malmborg ütleb, et maailma tabanud koroonakriis sunnib väga konkreetselt oma mugavuspositsioone revideerima ja enda käest küsima, et kas sa päriselt ka arvad, et sellist asja on praegusel ajal vaja teha? Fotol koos e⁻lektroni teise eestvedaja Taavet Janseniga. FOTO: Mihkel Maripuu

Teater NO99 kadumise järel otsustas kultuuriministeerium toetada kahte loomingulist kollektiivi, kes uue teatriidee konkursil lõppvooru pääsesid. Kolm aastat kestva loomingulise stipendiumi ja 200 000 eurot aastas sai Lauri Lagle, kes liitus Von Krahli teatriga, ning sellest aastast ka rühmitus, kes palub end kutsuda e⁻lektroni-nimeliseks loominguliseks platvormiks.

Küsimusele, miks selline nimi, vastab e⁻lektroni eestkõneleja Maike Lond Malmborg, et nimed lihtsalt tekivad, ja väljamõtlemise ja nimepillamise käigus tekkinud e⁻lektron sobib projektiga, sest selles oli piisavalt üldistusjõudu. «Aga see kriips – e⁻ on tähis, millega füüsikud elektroni tähistavad. Kui me niikuinii räägime koostööst teadlastega, olgu siis korrektne teadus nimes ka kohal,» selgitab Lond Malmborg.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kes on e⁻lektroni taga ja mis eesmärgil on e⁻lektron ellu kutsutud?

e⁻lektron on eelkõige platvorm ja me vaatame maailma läbi etenduskunstide prisma – st oma tegevustes keskendume etendusena realiseeruvatele olukordadele. Lihtsalt öeldes, ühed teevad ja teised vaatavad reaalajas. Nende vahel toimub intensiivne suhtlus, isegi kui kõik liikumatult vaikivad.

30.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto