P, 4.12.2022

Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni

Eili Arula
, reporter
Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvatavad poevargad tabati Viljandimaal. foto: PPA
Arvatavad poevargad tabati Viljandimaal. foto: PPA Foto: PPA

Politsei pidas ööl vastu 25. märtsi Viljandimaal kinni mehed, keda on alust kahtlustada poe- ja tanklavargustes nii Tartu-, Viljandi- kui ka Pärnumaal. Esialgse kahtlustuse järgi panid nad toime ligi 30 poe- või tanklavargust mitmel pool Eestis. Eelkõige murdsid mehed sisse Lõuna-Eesti väikeäridesse.

Sündmused said alguse teisipäeva ööl, mil käivitus Viljandimaal Vastemõisa poe alarm. Väljakutsele reageerinud politseinikud märkasid varaste autot Sürgaveres.

Autojuht eiras politsei peatumismärguannet, rammis oma sõidukiga politseibussi ning tegi seejärel kohe avarii, kuid korrakaitsjad said siiski kaks meest kinni nabida. Kolmandal õnnestus metsa putkata, kuid kaheksa tundi hiljem tabati metsast ka tema.

Marja-Liina Talimaa
Marja-Liina Talimaa Foto: Marko Saarm/Sakala

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa teatas, et kinni peeti mehed vanuses 30, 33 ja 34 aastat. Kõik nad võeti kaheks kuuks vahi alla.

Kuigi uurimine on üsna algusjärgus, kahtlustatakse mehi ulatuslikes sissemurdmistes kolmes maakonnas. «Kauplustest ja tanklatest varastati eelkõige sigarette, alkoholi ja vahel ka raha, millega kokku põhjustati praegustel andmetel enam kui 30 000 eurot kahju,» selgitas prokurör.

Kõik mehed on politseile varasemast teada, neid on varavastaste kuritegude eest kriminaalkorras karistatud.

Kauplustest ja tanklatest varastati eelkõige sigarette, alkoholi ja vahel ka raha.

Tartu Postimees kirjutas veebruaris Jõgeva valla Vaimastvere kauplusest, kuhu murti pooleteise kuu jooksul sisse kolmel korral.

Talimaa ütles, et praegu ei saa Jõgevamaa sissemurdmisi eelmisel nädalal kinni peetud meestele omistada. «Veel on vara öelda, milliste sissemurdmiste või vargustega täpselt nad seotud olid,» sõnas prokurör.

Töö nende kolme mehe kõigi kuritegude uurimisel käib, esitatud on alles esialgsed kahtlustused. «Peame lähtuma nii uurimise huvidest kui ka süütuse presumptsioonist, mistõttu ei ole veel võimalik kõiki üksikasju avalikkusega jagada,» lausus Talimaa.

Märksõnad
Tagasi üles