Sisukord
Kultuur
Postimees
31.03.2020
Eesti Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi (1) Edukad jäävad prognoosidega jänni Haiglad otsivad töö kaotanuile uut rakendust Kelle kulul gaasiseadmed korda? (1) Esimesena märgati kollaseid liblikaid (5) Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni Korraldus eriolukorra juhilt (2) Majandus Ehitajad: aeg on riigi ehitusprojektid sahtlist välja võtta (7) Euroopa tööstusmootor on silmitsi määramatusega Välismaa Kohalik vaade ⟩ Itaallased on õppinud hindama ravimina vaikust Merili Arjakas: Gantz hüppas Netanyahuga ühte paati Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha Arvamus Herman Kelomees: kartulikoored 2020 (17) Kristjan Järvan: laen on surnud, elagu laen (8) Margus Punab: koroonakriisi lõpetab vaid karjaimmuunsus (50) Triin Remmelgas: lihasöömise kahjud võimenduvad (24) Juhtkiri: pausiaja abivahendid (1) Kultuur ERR avab uue voogedastusteenuse (2) Mis asi on e⁻lektron? Miles Davis: rahutu muusiku portree Sport Erich Teigamägi: vaatame eelarve kriitilise pilguga üle Tervis KUIDAS SAADA ABI ⟩ Vägivaldsed suhted võivad eriolukorras pingestuda (1) Tartu Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Artur Kuusi karikatuur: jõugud arutavad, kuidas korraldada töö 2 meetrise vahega KIRI: Kellele reeglid kehtivad? Päästjad kihutavad ühelt kulupõlengult teisele Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata Kajar Lemberi kriminaalasja algusest möödub kuus aastat (4) Kogunemiskeelule vilistanud noored said trahvi Noore kunstniku Surm lõikab kasumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miles Davis: rahutu muusiku portree

2 min lugemist
Legendaarne Miles Davis.  FOTO: Kaader filmist

Miles Davise nimi lehelugejale ilmselt tutvustamist ei vaja. Kui aga peaks juhtuma, et leidub mõni, kes temast mingi ime läbi veel kuulnud pole, siis teadku, et tegemist on džässi suurkuju, legendaarse trompetisti ning ühe kõige huvitavama, mitmetahulisema ja vastuolulisema muusikalise geeniusega, kes kunagi elanud. Davis muutis ainuisikuliselt terve muusikaajaloo kulgu – vähemalt kahel korral.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Miles Davise muusika toimes (uuesti) veendumiseks piisab muidugi, kui seda lihtsalt uuesti kuulata – tänapäeval on see interneti abil hõlpsasti võimalik. Võtke näiteks kõigi aegade parimaks džässialbumiks nimetatud «Kind of Blue» või «Sketches of Spain» või hilisemad «Bit­ches Brew» ja «On the Corner». Muidugi on sellisel lähenemisel ka omad ohud: Davise ulatus on kohutavalt lai, tegemist oli muusikuga, kes pidevalt edasi liikus, otsis ning katsetas. Õieti saamegi rääkida mitte ühest, vaid mitmest Davisest, kel on teinekord üksteisega üsna vähe ühist. Miles Davis kui mitmus. Seda risoomi aitab mõneti korrastada Stanley Nelson Jr.-i uus dokfilm «Miles Davis: Birth of the Cool».

30.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto