Sisukord
Majandus
Postimees
01.04.2020
Eesti Koroona andis e-apteekidele hoogu GRAAFIK ⟩ Apteegireform ületas (vahe)finiši suurema kärata (7) Tarbijate ühistu vähendas kõvasti liikmete arvu (2) Taliviljasaagile võib heitlik kevad mõjuda laastavalt Kanal 2 on valmis vabalevisse naasma (1) Majandus Jan Palmér: lennundus pole pärast kriisi enam endine (1) Keskustes on lahti veel üksikud poed Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Orbán sai määramata ajaks kontrollimatu võimu (4) Koroonakriis sunnib vanglaid reegleid muutma Koroonaviirus niidab Briti ministreid Kreeka politsei vahistas migrante relvile kutsunud iraanlase Arvamus Juhtkiri: jumalaga, Ungari (47) Kadri Kuulpak: vene hääli püüdma (13) Juhan Särgava: maa ei anna magades (18) Marge Reinap: võrrand mitme tundmatuga (2) Marit Alaväli: eriolukord elavdas tööjõu liikumist Erkki Bahovski: mis tuleb kriisist kaasa? (9) Kultuur arvustus ⟩ «Surmasuust pääsenud» lugusid varjutab saatejuhi autoritaarne tänitamine FILMITÖÖSTUS EESTIS ⟩ Suve lõpuks on asi lootusetult halb (1) Sport Postimehe eksklusiiv ⟩ Armand Duplantis – tagahoovist sirgunud tiibadeta lennumasin Tartu Reformiga kaob Tartust viis apteeki Kätlin Konstabel: tantraseks vabalt peetud karu nahal ja teised koroonaaja empaatiaavaldused (5) Vanemuise tänaval jätkub tööd suve lõpuni (2) Põltsamaa valla koolide liitmise otsus jõudis kohtusse Koroonakriis tõmbas koolimaja ostule pidurit Vot elamegi nüüd rotiaastal Oskar Lutsu huumoripreemia pälvija Argo Aadli eelistab filigraanset nalja Artur Kuusi karikatuur: usuvennad ukse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jan Palmér: lennundus pole pärast kriisi enam endine

6 min lugemist
  • Enamik lennufirmasid peavad kriisis oma rahadega vastu paar kuud.
  • Lennundus, eriti ärireiside segment, muutub sel kevadel jäädavalt.
  • Reisilennundus taastub Jan Palméri hinnangul alles järgmisel aastal.
  • Regional Jeti kui allhanketeenuse pakkuja vastu võib nõudlus peagi tõusta.
Regional Jeti juht Jan Palmér pakub, et praeguse kriisi tagajärjel jääb Eestis pikaks ajaks lennuühendusi puudu. FOTO: Tairo Lutter

Eesti riigile kuuluva Nordic Aviation Grupi tütarfirma Regional Jet juht Jan Palmér (69) rääkis, et ettevõte peab oma puhvri peal vastu paar kuud. Seejärel on vaja omanike toetust, sest muidu lennufirma ellu ei jää. Sellist kriisi pole pikaaegse kogemusega juht kunagi varem näinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas olete lennunduses töötatud aastate jooksul näinud midagi koroonakriisi sarnast?

Ei ole. Jah, ma olen mitmeid aastaid selles sektoris töötanud ja näinud kriise, aga mitte kunagi sellistes mõõtmetes. Meil oli SARS ja 9/11, mis mõjutasid reisijate arvu mõneks ajaks, aga kriis ei olnud isegi ligilähedane sellele, mis praegu toimub.

Olen töötanud mitmetes lennuettevõtetes ning enamasti on minu töö olnud ettevõtte ümberstruktureerimine ja jalule aitamine. Kõige drastilisem otsus, mille olen siiani pidanud tegema, oli ettevõtte poolitamine, mis oli hädavajalik, sest turg oli nii halvas seisus.

Praegu toimub sisuliselt paari nädalaga langus 100-protsendiselt võimekuselt nullini. Seda ei ole võimalik millegagi võrrelda.

31.03.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto