Jan Palmér: lennundus pole pärast kriisi enam endine

Regional Jeti juht Jan Palmér pakub, et praeguse kriisi tagajärjel jääb Eestis pikaks ajaks lennuühendusi puudu. FOTO: Tairo Lutter

Eesti riigile kuuluva Nordic Aviation Grupi tütarfirma Regional Jet juht Jan Palmér (69) rääkis, et ettevõte peab oma puhvri peal vastu paar kuud. Seejärel on vaja omanike toetust, sest muidu lennufirma ellu ei jää. Sellist kriisi pole pikaaegse kogemusega juht kunagi varem näinud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas olete lennunduses töötatud aastate jooksul näinud midagi koroonakriisi sarnast?

Ei ole. Jah, ma olen mitmeid aastaid selles sektoris töötanud ja näinud kriise, aga mitte kunagi sellistes mõõtmetes. Meil oli SARS ja 9/11, mis mõjutasid reisijate arvu mõneks ajaks, aga kriis ei olnud isegi ligilähedane sellele, mis praegu toimub.

Olen töötanud mitmetes lennuettevõtetes ning enamasti on minu töö olnud ettevõtte ümberstruktureerimine ja jalule aitamine. Kõige drastilisem otsus, mille olen siiani pidanud tegema, oli ettevõtte poolitamine, mis oli hädavajalik, sest turg oli nii halvas seisus.

Praegu toimub sisuliselt paari nädalaga langus 100-protsendiselt võimekuselt nullini. Seda ei ole võimalik millegagi võrrelda.

31.03.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto