Sisukord
Arvamus
Postimees
01.04.2020
Eesti Koroona andis e-apteekidele hoogu GRAAFIK ⟩ Apteegireform ületas (vahe)finiši suurema kärata (7) Tarbijate ühistu vähendas kõvasti liikmete arvu (2) Taliviljasaagile võib heitlik kevad mõjuda laastavalt Kanal 2 on valmis vabalevisse naasma (1) Majandus Jan Palmér: lennundus pole pärast kriisi enam endine (1) Keskustes on lahti veel üksikud poed Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Orbán sai määramata ajaks kontrollimatu võimu (4) Koroonakriis sunnib vanglaid reegleid muutma Koroonaviirus niidab Briti ministreid Kreeka politsei vahistas migrante relvile kutsunud iraanlase Arvamus Juhtkiri: jumalaga, Ungari (47) Kadri Kuulpak: vene hääli püüdma (13) Juhan Särgava: maa ei anna magades (18) Marge Reinap: võrrand mitme tundmatuga (2) Marit Alaväli: eriolukord elavdas tööjõu liikumist Erkki Bahovski: mis tuleb kriisist kaasa? (9) Kultuur arvustus ⟩ «Surmasuust pääsenud» lugusid varjutab saatejuhi autoritaarne tänitamine FILMITÖÖSTUS EESTIS ⟩ Suve lõpuks on asi lootusetult halb (1) Sport Postimehe eksklusiiv ⟩ Armand Duplantis – tagahoovist sirgunud tiibadeta lennumasin Tartu Reformiga kaob Tartust viis apteeki Kätlin Konstabel: tantraseks vabalt peetud karu nahal ja teised koroonaaja empaatiaavaldused (5) Vanemuise tänaval jätkub tööd suve lõpuni (2) Põltsamaa valla koolide liitmise otsus jõudis kohtusse Koroonakriis tõmbas koolimaja ostule pidurit Vot elamegi nüüd rotiaastal Oskar Lutsu huumoripreemia pälvija Argo Aadli eelistab filigraanset nalja Artur Kuusi karikatuur: usuvennad ukse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhan Särgava: maa ei anna magades

5 min lugemist
Juhan Särgava. FOTO: Erakogu

Kriisist hoolimata peab põllumees ikka oma harilikku tööd tegema, sest põld ja loomad ei oota. Ta toob toidu lauale ka linnamehele, ent selleks on vaja tööjõudu, kirjutab Saidafarmi juhataja Juhan Särgava.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellest on ehk raske aru saada, aga põllumehel pole mõtet Toompeale minna. Esiteks, kahe kaupa kahemeetrise vahega lossi ette minna oleks kohtlane, teiseks, praegusel ajal seal rahvasaadikuid enamasti pole, ja kolmandaks peavad põllumehed vaatama, kuidas igapäevased ja kohe-kohe algavad kevadtööd tehtud saavad. Lehmi kaugtöö korras ei lüpsa, ei saa teha ka kevadkülvi ega taimede istutamist.

Valitsuse pressikonverentsil oleme näinud kombaini kütusefiltrite ummistumise pärast muretsevat maaeluministrit, kes lubas probleemiga isiklikult tegeleda, ning ministri suviseid maasikate päritolu kontrolli retki kaamerate saatel Tallinna turgudel. Kütusefiltrite probleem pole kadunud kuhugi ja kodumaist maasikat ei pruugi turult väga palju enam leidagi.

Põllumajandus on tööjõumahukas. Innovatsioon on küll jõudnud siiagi ning kaugel pole aeg, mil traktor ilma traktoristita künnab ja külvab. Kuid täna veel mitte! Praegu on töökätel põllumajanduses oluline roll ning seda tööd tuleb sageli teha vihma ja tuulega. Ei ole nii, et olen täna veidi nohune ja tööle ei lähe, istun kodukontoris. Loom ja põld nõuavad tegusat hoolt, enesetundest sõltumata. Iga päev ja kogu aeg! Iga elektri- ja veekatkestusega vaatavad sajad loomad lootusega peremehe poole – nad teavad, et nii ei saa kesta pikalt, veel vähem igavesti. Kuhu aga vaatab peremees, kui talle on selgeks saanud, et nädala või kahe pärast pole enam kedagi, kes lüpsikorda jätkab – kas valitsejate poole?

31.03.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto