L, 25.03.2023

Koroona andis e-apteekidele hoogu

Kadri Tammepuu
, toimetaja
Koroona andis e-apteekidele hoogu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Proviisor Aleksander Sei sõnul polnud ei kahe töötajaga e-apteek ega kullerid nii suureks tellimuste ralliks valmis ja tuli ruttu lisajõudu palgata.
Proviisor Aleksander Sei sõnul polnud ei kahe töötajaga e-apteek ega kullerid nii suureks tellimuste ralliks valmis ja tuli ruttu lisajõudu palgata. Foto: Tairo Lutter

Kaks nädalat tagasi tardus koroonaviiruse eriolukorra väljakuulutamisel suur osa Eesti majandusest, kuid e-kaubandusele algas kuldaeg. Kuus aastat tegutsenud Apotheka e-apteegis kasvasid 13. märtsil tellimused üle kolme korra ja püsivad samal tasemel ka kolm nädalat hiljem. Kolleegid käivad pealinnas abis ka Raplamaalt.

Apotheka e-apteegi juht Jürgen Jänese pääses sel nädalal karantiinist välja, kuid kõige kibedamad tööpäevad pidi ta veetma kodukontoris. «Vahetult enne seda, kui meil möll pihta hakkas, käisin Austrias suusareisil. Meil oli viieteistkümneline eri riikidest pärit noorte punt, kellest kümme jäi lõpuks haigeks. Mitmel tõusis palavik juba suusakuurordis. Ühel Londoni kaaslasel kahtlustati hiljem koroonaviirust, aga testi ei tehtud. Teised olid lihtsalt tõbised, kelle koroonatest viirust ei näidanud. Igasugu teisi viirusi ringles ju samal ajal ka. Mina pääsesin, kuid jäin igaks juhuks kaheks nädalaks kaugtööle.»

Südameapteegi e-apteek avati neli kuud tagasi. «Kogusime tasapisi kliente, kui märtsi keskpaigas lendas tellimuste arv joonelt lakke ja kasvas kümme korda. Muidugi, väiksena on kerge kasvada ja märke suurenemisest nägime juba siis, kui esimene nakatunu viiruse Iraanist Eestisse tõi,» rääkis proviisor Aleksander Sei, kes on ametis olnud alates e-apteegi loomisest. «Olime alguses kahekesi, ei meie ega kullerid olnud valmis nii äkiliseks tõusuks, kauba kätte toimetamise aeg hakkas venima. Tuli kiiresti lisaväge palgata.»

Märksõnad
Tagasi üles