P, 2.04.2023

GRAAFIK ⟩ Apteegireform ületas (vahe)finiši suurema kärata

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Suleti 25 apteeki.
Suleti 25 apteeki. Foto: Pm

Täna läheb Eesti pärast viie aasta pikkust üleminekuaega üle korrale, kus apteeke võivad pidada vaid proviisorid ning ravimite jae- ja hulgimüük on lahutatud.

Viis aastat tagasi otsustatud apteegireformi üleminekuaeg läks lukku täna. Enamik Eesti apteekidest viidi nõuetega vastavusse, kuid mitme apteegi saatuse otsustamine jäi ka viimasele hetkele. «Praegu ma veel ei tea, kas saan jätkata,» tunnistas Kohtla-Järve Oru apteegi proviisorist juht Irina Švedova mõni päev tagasi. «Apteegis peab olema assistendi tuba, selles on probleem, seetõttu ei vasta Oru apteek reeglitele,» selgitas ta, oodates parasjagu ravimiameti vastust. Proviisoromandi nõudele tema apteek aga vastab. «Kuna Orus on vanem elanikkond ja nad on harjunud selle apteegiga ja neil on keeruline sõita bussiga, loodan, et mu apteek jääb alles,» sõnas Švedova.

Oru linnaosas teisi apteegiteenuse osutajaid pole ning lähim apteek asub 12 kilomeetri kaugusel Kohtla-Järve kesklinnas. Ravimiameti esindaja Kristi Sarapi sõnul on tänaseks leitud Oru apteegi jätkamiseks lahendus eriolukorra lõpuni, kuid siis tuleb taas apteegi õiguslike küsimustega tegelema hakata.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Märksõnad
Tagasi üles