R, 9.12.2022

Kanal 2 on valmis vabalevisse naasma

Postimees
Kanal 2 on valmis vabalevisse naasma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kanal 2 saade «Õhtu».
Kanal 2 saade «Õhtu». Foto: Madis Sinivee

Postimees Grupp tahab ajutiselt taastada telekanali Kanal 2 vaba juurdepääsu üleriigilise televisiooniteenusena.

Postimees Grupi juhatuse liige Nele Laev ütles BNSi­le, et alates 12. märtsist on Eesti uues olukorras – eriolukorras, mis on juba muutnud meie majanduslikku ja sotsiaalset seisu. Oluline muutus on ka see, et inimesed lahkuvad linnadest oma maamajadesse, suvilatesse.

«Neis kohtades on inimestel juurdepääs pigem vabalevi kanalitele,» ütles Laev. «Maakodudes, suvilates on esmatähtis, et säiliks ühendus pideva uudisvoo ja teadaannetega. Vabalevis on võimalik vaadata küll Eesti Rahvusringhäälingu kanaleid, kuid usume, et vajalik on säilitada võimalikult suur ligipääs ka teistele allikatele, sest vaatajatel on soov ja vajadus saada infot mitmest erinevast kanalist,» sõnas Laev. Ta lisas, et Postimees Grupp ja Levira AS on jõudnud selgusele, et tehniline võimekus kanali vabalevis edastamiseks on olemas, samuti on olemas soov see esimesel võimalusel teoks teha.

Asi on kinni tegevusloa tingimuste taga. Postimees Grupi hinnangul on selleks kolm alternatiivi. Neist üks oleks eriolukorra juhi korralduse alusel lubada erandkorras vaba juurdepääsuga televisiooniteenuse osutamise loa andmist kiirendatud korras. Teine võimalus oleks taastada enne 21. juulit 2017 kehtinud vaba juurdepääsuga televisiooniteenuse osutamise tegevusluba. Kolmandana aga oleks kanalile võimalik anda ajutine televisiooniteenuse osutamise luba.

Laeva sõnul on Kanal 2 olnud alates 2006. aastast Eesti vaadatuim kommertskanal. BNS

Märksõnad
Tagasi üles