Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
02.04.2020
Eesti Ehitajad töötavad objektidel ninapidi koos (16) Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (8) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (8) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (13) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (3) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (17) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (29) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (19) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (9) Juhtkiri: piim on vastutus (3) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud (1) Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile (3) Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (8) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (2) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima (2) Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid

1 min lugemist
Olle Hormi sõnul ei jää märtsikuu müük jõuluajale oluliselt alla. FOTO: Eleri Lőhmus/lõuna-eesti Postimees

Atria lihatööstuse juht Olle Horm ütles, et kuna ettevõttes on hügieeninõudeid karmistatud ja pesu on tõhustatud ning üldine valvsus suurem, siis esialgu saadakse päris hästi hakkama.

Lisameetmetena kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid, enamik kontorist töötab kodus. Haigete arv ei ületa tavapärast, sest külmetushaigusi on sel aastajal ikka liikvel olnud.

„Eelmisel nädal kasvas meie müügimaht hüppeliselt ja nagu igal pool, ilma hoiatuseta. Reageerisime nii kiiresti, kui suutsime ja enamiku tellimustest saime täidetud,” selgitas ta.

Eriti nõutud oli hakkliha, mille müük on eelmise aastaga võrreldes rohkem kui kahekordistunud. Kindlasti on siin oma osa ka ettevõtte uuel innovatiivsel pakendil.

Mis puutub märtsikuu müügimahtu, siis ega see jõuluajale oluliselt alla ei jää. Praeguseks on müük taandunud juba tavapärasele tasemele. Täiesti on kadunud HoReCa (hotellid, restoranid, catering – toim.) sektor.

Hormi sõnul on väga raske, peaaegu võimatu ennustada, mis edasi saab. „Sisuliselt elame päev korraga. Seni, kuni meil inimesed tööl käivad, saame hakkama. Loodame parimat ja teeme, mis suudame,” ütles kogenud lihatööstuse juht.

Seotud lood
01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto