E, 4.12.2023

Nädala mõte: nutikam võidab

Teele Üprus
, Maa Elu peatoimetaja
Copy
Talunikult saab kurgidki pakiautomaati tellida. 
Talunikult saab kurgidki pakiautomaati tellida. Foto: Arvo Meeks

Kõiksugu statistikad näitavad, et viimastel nädalatel on ­e-poodidest tellimiste arv suurenenud. Tunnistan, et olen isegi seda arvu kasvatanud. Näiteks tellisin läinud nädalal esimest korda elus pakiautomaati värsket toitu – kurki.

Varem pole see teemaks tulnud, ent eriolukord muudab kõike. Kurgid, muide, on kodumaakonnas kasvanud ja jõudsid kohale ilma ühegi defektita.

Kui saaksin, telliksin palju muudki toidukraami kasvõi otse ukse taha, ent sageli seab piirangu asukoht. Pigem on sellised teenused suunatud linnainimestele, sest mida rohkem tahtjaid, seda soodsam on kogu asjaajamine.

Teisalt on paljud väikeettevõtjad just praegu välja mõelnud igasugu skeeme, et oma toodetega ikka tarbijani jõuda. Siitsamast kõrvalküljelt võib lugeda, kuidas lihatooteid valmistav pereettevõte võttis endale eesmärgi väljuda kriisist tugevamana, kui oldi enne. Intervjuu päeval rääkis tegevjuht, kuidas nad loodavad lähiajal e-poe käima saama. Järgmisel päeval andis ta teada, et veel paar parandust ja asi töötab.

Praegu ei ole aega mõtteid mõlgutada ja jalga kõlgutada. Tuleb tegutseda kohe ja praegu, sest võidab see, kes nutikam.

Aga võita võib ka see, kes võtab osa Maa Elu ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu üleskutsest jagada teistega pilte oma kodustest kriisivarudest. Mis siis ikkagi kodus olema peab, et võimalikult harva poes käia ja samas siiski täisväärtuslikult toituda. Vahest on lugejail uusi avastusi, kelle kaudu ja mismoodi toiduvarud otse koju tellida. Nagu eelpool mainitud, avavad väikeettevõtted riburada pidi e-poode. Andke oma põnevatest tähelepanekutest teada.

Seekordsed auhinnad aitavad omakorda teie kodust varu täiendada. Nimelt on üheksa agroturismi talu pannud välja imemaitsvat kraami, mis mõnda aega kõhtu täita aitavad.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles