Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
02.04.2020
Eesti Ehitajad töötavad objektidel ninapidi koos (16) Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (8) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (8) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (13) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (3) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (17) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (29) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (19) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (9) Juhtkiri: piim on vastutus (3) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud (1) Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile (3) Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (8) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (2) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima (2) Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala mõte: nutikam võidab

1 min lugemist
Talunikult saab kurgidki pakiautomaati tellida.  FOTO: Arvo Meeks

Kõiksugu statistikad näitavad, et viimastel nädalatel on ­e-poodidest tellimiste arv suurenenud. Tunnistan, et olen isegi seda arvu kasvatanud. Näiteks tellisin läinud nädalal esimest korda elus pakiautomaati värsket toitu – kurki.

Varem pole see teemaks tulnud, ent eriolukord muudab kõike. Kurgid, muide, on kodumaakonnas kasvanud ja jõudsid kohale ilma ühegi defektita.

Kui saaksin, telliksin palju muudki toidukraami kasvõi otse ukse taha, ent sageli seab piirangu asukoht. Pigem on sellised teenused suunatud linnainimestele, sest mida rohkem tahtjaid, seda soodsam on kogu asjaajamine.

Teisalt on paljud väikeettevõtjad just praegu välja mõelnud igasugu skeeme, et oma toodetega ikka tarbijani jõuda. Siitsamast kõrvalküljelt võib lugeda, kuidas lihatooteid valmistav pereettevõte võttis endale eesmärgi väljuda kriisist tugevamana, kui oldi enne. Intervjuu päeval rääkis tegevjuht, kuidas nad loodavad lähiajal e-poe käima saama. Järgmisel päeval andis ta teada, et veel paar parandust ja asi töötab.

Praegu ei ole aega mõtteid mõlgutada ja jalga kõlgutada. Tuleb tegutseda kohe ja praegu, sest võidab see, kes nutikam.

Aga võita võib ka see, kes võtab osa Maa Elu ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu üleskutsest jagada teistega pilte oma kodustest kriisivarudest. Mis siis ikkagi kodus olema peab, et võimalikult harva poes käia ja samas siiski täisväärtuslikult toituda. Vahest on lugejail uusi avastusi, kelle kaudu ja mismoodi toiduvarud otse koju tellida. Nagu eelpool mainitud, avavad väikeettevõtted riburada pidi e-poode. Andke oma põnevatest tähelepanekutest teada.

Seekordsed auhinnad aitavad omakorda teie kodust varu täiendada. Nimelt on üheksa agroturismi talu pannud välja imemaitsvat kraami, mis mõnda aega kõhtu täita aitavad.

Seotud lood
01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto