Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
02.04.2020
Eesti Ehitajad töötavad objektidel ninapidi koos (16) Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (8) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (8) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (13) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (3) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (17) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (29) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (19) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (9) Juhtkiri: piim on vastutus (3) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud (1) Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile (3) Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (8) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (2) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima (2) Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid

2 min lugemist
Ajal, kui inimesed on olukorra sunnil rohkem kodus, värskendatakse kodu, vahetades näiteks seinakatted. FOTO: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Läinud nädalal suleti eriolukorra tõttu kaubanduskeskused, ent ehitus- ja aianduskaupluste lahtiolekuaegu veel piiratud ei ole. Siiski on külastajate arv kõnealustes poodides vähenenud ja e-kaubandus märgatavalt suurenenud.

„E-poe tellimuste maht on tõepoolest viimase paari nädalga tõusnud peaaegu kaks korda,” tõdes Bauhofi turundus­direktor Evelin Pae. Viimaste nädalate müügi põhjal paistab Paele, et inimesed kasutavad kodus aega nutikalt: remondiga seotud kaubad, nagu värvid ja maalrivahendid, põrandakattematerjalid, kinnitusvahendid, on kerges müügikasvus. „E-poest ostetakse varasemast enam vannitoakaupu ja üldehitusmaterjale – nende kasv e-kanalis on üle kümne protsendi. Remondiga seotu kõrval on kõikvõimalike hügieeni- ja isikukaitsevahendite müük märkimisväärses 40protsendilises tõusus,” rääkis Pae. Aiahooaja alguses müüakse rohkem ka aiatooteid.

K-Rauta turundusjuhi Kristina Kovalkova sõnul on praegu mitu populaarset kaubagruppi. Esmalt kõik, mis seotud aia ja taimede ettekasvatusega. Teisalt kodukaup ja tooted, mida kasutatakse suurpuhastusel. Samuti on näha, et valmistutakse terrassihooajaks. „Kui eeltoodud suunad on kevaditi alati aktuaalsed, siis lisandunud on koduremondiga seotud tootegrupp. Ostude järgi on näha, et paljud värvivad, tapeedivad, vahetavad põrandamaterjale, palju ostetakse tööriistu,” loetles Kovalkova.

Ehituse ABC müügi- ja turundusdirektor Margo Pruunlep tõi välja, et inimesed kasutavad eriolukorraga kehtestatud liikumispiirangut ja kodus töötamise võimalust ka kodu värskendamiseks. Suurenenud on eelkõige siseviimistluskaupade (laminaatparketid, keraamilised plaadid, tapeedid ja värvid) müük.

Tartus asuva kodu- ja aianduskeskuse Gardest külastajate arv kaupluses on vähenenud, ent e-poe tellimuste hulk on suurem, kuigi see on alles algusjärgus. „Arendame oma e-poodi jõudsalt ja oleme lisanud tooteid igasse kategooriasse,” sõnas Gardesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Anne Rebenits. Populaarseimad e-poe tooted on seemned, püsi- ja hooajataimed, mullad ja väetised.

Espaki kaupustes on tänavuse leebe talve tõttu müük mõnevõrra aktiivsem olnud. „Meie poodides on hästi müüdud värvi, maalritarbeid ja mitmesuguseid ehituskeemia tooteid, samuti üldehitusmaterjale, sanitaartehnikat ja tööriistu. Kevade lähenedes on märgata aktiivsuse suurenemist aiakaupade, eriti just aiatööriistade osakonnas,” kõneles ASi Espak kaubandusdirektor Ivar Pikk. Nende e-pood on veel arendusjärgus. „Soovime selle võimalikult ruttu avada,” ütles Pikk ja lisas, et praegu saab tellimusi esitada e-posti teel.

Seotud lood
01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto