Sisukord
Kultuur
Tänane leht
02.04.2020
Eesti Ehitajad töötavad objektidel ninapidi koos (16) Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (8) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (8) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (13) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (3) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (17) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (29) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (19) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (9) Juhtkiri: piim on vastutus (3) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud (1) Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile (3) Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (8) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (2) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima (2) Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses

4 min lugemist
Fotomeenutus 2014. aastast, mil Taaniel Raudsepp asus uue juhina ümber korraldama kunstihoonet, nüüd, kuus aastat hiljem, peab ta Vabaduse platsil asuvast majast lahkuma, et anda oma panus Eesti kultuuriellu kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina. FOTO: Erik Prozes

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina alustab 15. mail tööd Taaniel Raudsepp, kes on 2014. aastast juhtunud Tallinna Kunstihoonet. «Ikka eesmärgiga panustada eesti kultuuri arengusse hästi toimiva, selge ning arusaadava kultuuripoliitika kaudu,» vastab Eesti Humanitaarinstituudis võrdlevat kultuuriteooriat ja sotsioloogiat õppinud ning Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal bakalaureusekraadi omandanud Raudsepp küsimusele, mis eesmärkidega ta kandideeris kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleriks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Mulle on tulevases ametis väga olulised sellised väärtused nagu info vaba liikumine, andmepõhisus ning valdkondadevaheline koostöö. Usun, et kvaliteetne kultuuripoliitiline protsess on väga oluline igasugustel aegadel. Loodan edendada koostööd ja dialoogi ning usun, et need viivad kaugemale kui konkurents ja konflikt,» selgitab Raudsepp.

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler vastutab arhitektuuri ja disaini, loomemajanduse, audiovisuaalvaldkonna, etenduskunstide, kirjanduse, samuti kunsti- ning muusikavaldkonna arendamise eest.

01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto