T, 5.12.2023

Ehitajad töötavad objektidel ninapidi koos (13)

Andres Einmann
Copy

Kuigi valitsuse kehtestatud kohustus hoida avalikus ruumis liikumisel teistest inimestest vähemalt kahe meetri kaugusele ei laiene ehitusplatsidele, üritavad ehitusfirmad korraldada töö nii, et ehitajad puutuksid omavahel kokku võimalikult vähe. Ehitustöö iseloom seda paraku alati ei võimalda ja nagu igal pool mujal, sõltub ka ehitusplatside nakkusohutus suuresti ehitajate endi teadlikkusest ja valmisolekust kehtestatud reeglitest kinni pidada.

Kuigi enamik suuri ehitusfirmasid on kehtestanud ehitusel distantsi hoidmise kohustuse, leidub selle rikkujaid samamoodi, nagu ei järgi kõik inimesed tänaval lähikontakti keeldu ehk niinimetatud ­2 + 2­-reeglit. Ehitusplatse kontrollimas käinud tööinspektorid on küll selgitanud ehitusfirmadele ettevaatusabinõude tähtsust koroonaviiruse leviku tingimustes, samas näitas Postimehe fotograafi lühike ringsõit Tallinna ehitusobjektide juurde, et ehitajad on sageli ninapidi koos.

Mask on kohustus vaid tolmuga ja värvimise ajal

Inspektsiooni pressiesindaja Kristel Abeli sõnul käisid tööinspektorid eelmisel nädalal kontrollimas 35 ehitusplatsi, selle nädala kahe esimese päevaga on seiret tehtud 18 ehitusplatsil.

Kommentaarid (13)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles