E, 25.09.2023

Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine

Toomas Kask
, Saatejuht
Facebook
Comments
Mailis Repsi sõnu muretsevad lapsed rohkem kui vanemad.
Mailis Repsi sõnu muretsevad lapsed rohkem kui vanemad. Foto: Tairo Lutter

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles eile Postimehe otsesaates, et esialgu on ebaselge, kuidas korraldatakse kooliaasta lõpetamine põhikoolides ja gümnaasiumides. «Kõigepealt on vaja saada riigikogu heakskiit seadusemuudatusele,» nentis minister.

Gümnaasiumi sisseastumiskatsetel osaleb ministri sõnul keskmiselt 800–1000 last. Juhul kui valitsus isolatsioonireegleid leevendab, oleks üks lahendus katsete hajutamine. «Tallinna ja Tartu koolidega käivad läbirääkimised, et oleks võimalik lapsi koolimajas hajutada või jagada katsed mitmele päevale. Samas, kui kaks-pluss-kaks-reegel jääb kehtima terveks maikuuks, siis peame vaatama, kas on võimalik sisseastumine korraldada ainult elektrooniliste testide kaudu. Täna ei ole see tõenäoline,» nentis Reps.

Ministri sõnul võiks riigieksam olla keskkoolilõpetajatele kohustuslik ainult juhul, kui on soov minna edasi õppima kõrgkooli. «Need küsimused vajavad kiireid vastuseid,» sõnas ta. «Ülikoolidel on olemas valmisolek teha eksameid juulis või augustis ehk kõrgkoolid on katsete suveperioodile edasilükkamiseks valmis,» kinnitas minister.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles