Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine

Mailis Repsi sõnu muretsevad lapsed rohkem kui vanemad. FOTO: Tairo Lutter

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles eile Postimehe otsesaates, et esialgu on ebaselge, kuidas korraldatakse kooliaasta lõpetamine põhikoolides ja gümnaasiumides. «Kõigepealt on vaja saada riigikogu heakskiit seadusemuudatusele,» nentis minister.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Gümnaasiumi sisseastumiskatsetel osaleb ministri sõnul keskmiselt 800–1000 last. Juhul kui valitsus isolatsioonireegleid leevendab, oleks üks lahendus katsete hajutamine. «Tallinna ja Tartu koolidega käivad läbirääkimised, et oleks võimalik lapsi koolimajas hajutada või jagada katsed mitmele päevale. Samas, kui kaks-pluss-kaks-reegel jääb kehtima terveks maikuuks, siis peame vaatama, kas on võimalik sisseastumine korraldada ainult elektrooniliste testide kaudu. Täna ei ole see tõenäoline,» nentis Reps.

Ministri sõnul võiks riigieksam olla keskkoolilõpetajatele kohustuslik ainult juhul, kui on soov minna edasi õppima kõrgkooli. «Need küsimused vajavad kiireid vastuseid,» sõnas ta. «Ülikoolidel on olemas valmisolek teha eksameid juulis või augustis ehk kõrgkoolid on katsete suveperioodile edasilükkamiseks valmis,» kinnitas minister.

01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto