Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.04.2020
Eesti Ehitajad töötavad objektidel ninapidi koos (16) Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (8) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (8) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (13) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (3) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (17) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (29) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (19) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (9) Juhtkiri: piim on vastutus (3) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud (1) Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile (3) Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (8) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (2) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima (2) Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma

2 min lugemist
Krismar Rosin. FOTO: Pärnu Postimees

Eesti keele maja kursuste ära jäädes kutsusid õpetajad üles inimesi veebi teel eesti keelt harjutama, kirjutab Narva eesti keele maja eesti keele õpetaja Krismar Rosin.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lennukid ei lenda. Kaubamajad on tühjad. Piirid on kinni ja inimesed kodus. Eesti inimene ei taha tühjalt istuda. Peale metsade-soode läbimatkamise, aiatööde ja lugemise tekkis nüüd võimalus teha midagi koos, virtuaalselt, ja olla meie-, mitte mina-ühiskond.

Samal ajal kui mina-ühiskond Sportlandis ostles, tekkis üle maailma Eesti inimestest üks pisike meie-ühiskond, kes mõtles kõige olulisemate väärtuste peale. Nende peale, mis on kirjas põhiseaduses ja mida oleme oma tormamises tihtipeale unustanud. Uus maailm toob meid jälle meie juurte – looduse, pere ja eesti keele – juurde.

Kui eesti keele majades keelekursused peatusid, pakkus Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar välja idee, et tekitada virtuaalne keelementorite programm. Keelementoreid, kes aitaksid inimestel eesti keeles suhelda, saime kahe nädalaga ligi 120. Kohe tekkis ka kinnine grupp, kus erisuguse taustaga inimesed jagasid siirast rõõmust eesti keelega seonduvat nõu. Nende seas on kõrgeid ametnikke, riigikogu liikmeid, tudengeid, kultuuritöötajaid, õpetajaid, kirjanikke, pensionäre ning tegev­õpetajaid, kes räägivad hea meelega oma keelepartneritega põnevatel teemadel. Tublimad selgitavad isegi grammatikat ja keelenüansse!

01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto