Sisukord
Arter
Tänane leht
21.09.2020
Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (6) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele Eesti lühiuudised Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu (1) Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» Kultuur Tallinna kultuuriameti juht nõuab alluvatelt valuraha Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (3) Vennaarm ei roosteta Sport Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuuddised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Raamatud pääsesid tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimene köögiroheline ootab metsas

7 min lugemist
Karulaugupesto sobib paari ükskõik millise pasta- või nuudlisordiga. FOTO: Mai Grepp/"Elu on pidu"

See kevad tuleb teisiti, ka kõigile rohekorilastele. Karulauk, jänesekapsas, naat ja nõges on metsatukkades ning aianurkades paiguti juba kohal. «Ka Haapsalu kandis,» kinnitab hobikokk Maret Sukles ja jagab oma igakevadise roheklassika retsepte.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõige esimeste kevadvitamiinide järele ei torma haapsallane Maret Sukles kindlasti mitte poodi ega apteeki, vaid metsa alla. Nii on see olnud aastaid, sõltumata sellest, kas riigis on eriolukord või mitte.

«Kohe kui kasemahl voolama hakkab. Kasemahl on minu jaoks see esimene «roheline», number üks,» ütleb ta. Kasemahla võtmise ja joomise kombe õppis ta lapsena Rakveres isa Herbertilt, kes osa mahlast pani koos rosinatega ämbrisse ja jaanipäevasiidriks käima. Samamoodi talitab Sukleste pere tegelikult ka praegu.

«Uskuge, kasemahla võtmises pole midagi keerulist. Trelliga kaske väikese augu puurimise ja vooliku paigaldamisega saab igaüks hakkama,» räägib hariduselt filoloog, tööelus praegu viirusepausile sunnitud Fra Mare spaa juhataja ning andeka käe ja hea maitsetunnetusega hobikokk. Kuid mitte ainult hobikokk, vaid ka autasustatud kokaraamatu autor: Maret Suklese kogukas ja mahlakas retseptikogumik «Elu on pidu» jagas läinud aasta parima kokaraamatu valimisel koos Peeter Piheli raamatuga «Minu kodu maa ja meri. Eesti» teist kohta. See on olnud ka rahva seas lausa nii nõutud, et Heliose kirjastus otsustas trükkida lisapartii – toiduraamatute küllust arvestades on see üpris haruldane.

19.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto