Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.04.2020
Eesti Saarlastel tärkab masstestimise lootus (1) Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (56) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (14) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (22) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida (3) Naftasõda nõudis esimese ohvri (2) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (6) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (2) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (7) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (12) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (6) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? (1) Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» (1) Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (15) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (8) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett

3 min lugemist
  • Uus õlitehas maksab 1000 eurot iga Ida-Virumaa elaniku kohta.
  • Selle rajamine on poliitiline, Keskerakonna huvides tehtud otsus.
  • Ida-Virumaa vajab pikka plaani majanduse mitmekesistamiseks.
Katri Raik FOTO: Mihkel Maripuu

Ida-Virumaa vajab mitte õlitehast, vaid sellist päästeplaani, mis ka tegelikult piirkonda piisavalt uusi töökohti toob, kirjutab riigikogu liige Katri Raik (SDE).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Valitsuse otsus ehitada Eesti Energia uus õlitehas on igale Ida-Virumaa inimesele südamelähedane, sest armastus pruuni kulla vastu on osa siinsest meie-identiteedist. Põlevkivi on majanduslikult tähtis, sellele sektorile langeb neli protsenti Eesti ja 45 protsenti Ida-Virumaa SKTst ning paraku ka ligi 70 protsenti Eesti kasvuhoonegaaside heitest.

Nõutuks teeb aga õlitehase otsuse langetamine kriisiajal ja nii, et lõpuni on läbi arutamata Eesti kliimaneutraalsuse ambitsioonid. Ülipopulistlik on nüüd öelda, et parem oleks võinud igale Ida-Virumaa inimesele, ka igale lapsele, anda kriisiajal 1000 eurot kätte. Tänavuse aasta riigieelarves õlitehasele eraldatud rahast oleks selleks piisanud. Väga võimalik, et see samm olnuks kohalikele inimestele lõpuks enam meele järgi.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto