Sisukord
Arvamus
Postimees
03.04.2020
Eesti Saarlastel tärkab masstestimise lootus (1) Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (56) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (14) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (22) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida (3) Naftasõda nõudis esimese ohvri (2) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (6) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (2) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (7) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (12) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (6) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? (1) Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» (1) Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (15) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (8) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust

3 min lugemist
  • KOVide korrakaitsjate kasutamine on vajalik, aga see on praegu piiratud.
  • Tuleks kaaluda ka turvaettevõtete suuremat kaasamist.
  • Valitsusse jõuab korrakaitsjate suuremal määral kasutamise eelnõu.
Tallinna Munitsipaalpolitsei (MUPO) auto FOTO: Konstantin Sednev/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Kohalike omavalitsuste korrakaitseüksuste õigusi võiks laiendada, et kriisiga oleks võimalik paremini toime tulla, kirjutab siseministeriumi asekantsler Veiko Kommusaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonaviiruse tõkestamiseks annavad iga päev paljud eesliini töötajad oma panuse. Samas võiks praeguses olukorras avaliku korra tagamisse kaasata ka teisi korrakaitseüksuseid. Oluline on kindlustada inimeste turvalisus, mis suureneb, kui kaasame selle kaitsmisse rohkem ühiskonnagruppe. Kohalikul tasandil on selleks kindlasti kohaliku omavalitsuse (KOV) korrakaitseüksused, aga samuti turvaettevõtted. Probleem on aga selles, et nimetatud korrakaitseüksuste kaasamine on praegu piiratud.

KOVi korrakaitseametnikel pole piisavalt õigusi, et neile seadusega pandud avalikke ülesandeid täita. Praegu saavad kohalikud korrakaitseametnikud inimesi korrale kutsuda peamiselt suuliselt, ent kui inimesed ei allu, ei ole koostöövalmis, ei saa ametnik edasi tegutseda. Seetõttu on tihtipeale tarvis kutsuda olukorda lahendama politsei – seda ka väiksemate, ent elanikke häirivate ja ohutunnet tekitavate korrarikkumiste korral, nagu näiteks inimeste kogunemised eriolukorra ajal. See pole aga ressursikasutuse mõttes otstarbekas.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto