Sisukord
Kultuur
Postimees
03.04.2020
Eesti Saarlastel tärkab masstestimise lootus (1) Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (56) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (14) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (22) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida (3) Naftasõda nõudis esimese ohvri (2) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (6) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (2) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (7) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (12) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (6) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? (1) Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» (1) Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (15) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (8) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud

5 min lugemist
Erkki Kõlu fotod on eriolukorra kohaselt toimetuse fotograafiga kontakte vältides käepäraste vahenditega valminud eile tema enda kodus kodus. Et ta ei olnud varem endlit ehk selfit teinud, tuli neid nüüd korraga mitu. FOTO: Erkki Kõlu

Täpselt veerand sajandit tagasi naljasõprade ette raamatutega «Raadio Tartu 1001 anekdooti» (koostöös Vello Läänega) ja «Kõlu kõlkad» astunud Erkki Kõlu, kes enne seda oli neli aastat anekdoote vestnud raadios, istus seekord 1. aprillil oma kodus Annelinnas ja sai küsimused Karlovast. Pildistamine käis samuti eriolukorra kohaselt: toimetuse fotograaf intervjueeritava juures ei käinud. Olgugi olud kehvad, reedene rõõm ei jää ka täna ära.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erkki, võiksin sind sinatada, sest olime 1990. aastatel kolleegid Postimehe toimetuses. Aga me kohtusime viimati nii ammu, et ei mäletagi millal, ning pealegi on Erkki Kõlul ilmunud aukartustäratavalt kõrge virn raamatuid, nii et on viisakas sind teietada. Kui palju teil on praeguseks anekdoodiväljaandeid ilmunud?

20 tava- ja neli audioraamatut. Tavaliselt sünnib umbes viis uut anekdooti päevas, nii et vähemalt 100 000 anekdooti valmib aastaks 2091. Kaugemaid plaane pole ma teinud.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto