Sisukord
Kultuur
Postimees
03.04.2020
Eesti Saarlastel tärkab masstestimise lootus (1) Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (56) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (14) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (22) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida (3) Naftasõda nõudis esimese ohvri (2) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (6) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (2) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (7) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (12) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (6) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? (1) Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» (1) Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (15) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (8) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit

2 min lugemist
Tõnis Lukas. FOTO: Mihkel Maripuu

Riigikogule neljapäeval, 2. aprillil üle antud lisaeelarves on kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi suurus ühtekokku 25 miljonit eurot. Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipakett jaguneb kaheks. Esimene on mõeldud kultuuri- ja spordivaldkonnas tegutsevate füüsiliste isikute toimetuleku toetamiseks ja selle kogumaht on 5,2 miljonit eurot.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teine osa kriisipaketist on mõeldud kultuuri- ja spordivaldkonnas ära jäänud ürituste ning organisatsioonide tegevuse katkemisega kaasnenud juba tehtud kulude ja eesolevate möödapääsmatute püsikulude osaliseks kompenseerimiseks. Selles paketis on raha 19,8 miljonit eurot, millega soovitakse toetada muuseume, teatreid, muusikavaldkonda, samuti spordivaldkonna riigiga seotud organisatsioone ja suuremaid liikumisharrastuse üritusi ja muid loomesektori valdkondi.

Kultuuriminister Tõnis Lukas lubas, et riigieelarvelised eraldised säilivad samas mahus, kärpeid ei pea kartma. Samuti kinnitas minister, et vabakutseliste loovisikute toetamine jätkub senisest märksa suuremas mahus juba kehtiva loovisikute ja loomeliitude seaduse alusel makstava loometoetuse kaudu. Selleks on kultuuriministeerium kriisieelarvesse planeerinud 4,2 miljonit, koos eelnevalt planeerituga on summa aga 5,6 miljonit eurot.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto