N, 2.02.2023

Koroonaviirus pani kaevanduse seisma

Erik Gamzejev
Koroonaviirus pani kaevanduse seisma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Estonia kaevandus.
Estonia kaevandus. Foto: Matti Kämärä/Põhjarannik.

Estonia kaevandus lõpetas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks töö ja saatis koju kõik 800 kaevurit, kuid elektri ja õli tootmist see ei ohusta, sest Eesti Energial on kogunenud põlevkivivaru, millest jätkuks praeguse tootmismahu juures vähemalt pooleks aastaks.

Läinud reedel jäi haiguslehele Estonia kaevanduses remondi- ja hooldustöötaja. Et kodusel ravil olles kõrge palavik ei taandunud, toimetas kiirabi ta kolmapäeval haiglasse, kus talle tehti ka koroonaanalüüs.

800 kaevurit saadeti koju

Samal päeval tuli proovile positiivne vastus ning ettevõtte juhtkond otsustas, et viiruse leviku ärahoidmiseks Eesti suurimas kaevanduses jäävad neljapäeval ja reedel ligemale 800 kaevurit koju. Tööle lubati tulla vaid umbes 85 inimesel, kes hoiavad töös kaevanduse taristut – pumbajaamu ja ventilatsioonisüsteeme – ning on ametis põlevkivi- laos.

Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Andres Vainola kinnitas reede hommikul, et haiglasse toimetatud töötaja seisund ei ole ohtlik. Ettevõtte selgitas välja, et otseselt puutusid koroonaviiruse diagnoosi saanud mehega kokku 16 kolleegi, kellele tehakse samuti analüüsid.

Märksõnad
Tagasi üles