Sisukord
Eesti
Postimees
03.04.2020
Eesti Saarlastel tärkab masstestimise lootus (1) Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (56) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (14) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (22) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida (3) Naftasõda nõudis esimese ohvri (2) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (6) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (2) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (7) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (12) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (6) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? (1) Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» (1) Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (15) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (8) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonaviirus pani kaevanduse seisma

2 min lugemist
Estonia kaevandus. FOTO: Matti Kämärä/Põhjarannik.

Estonia kaevandus lõpetas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks töö ja saatis koju kõik 800 kaevurit, kuid elektri ja õli tootmist see ei ohusta, sest Eesti Energial on kogunenud põlevkivivaru, millest jätkuks praeguse tootmismahu juures vähemalt pooleks aastaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Läinud reedel jäi haiguslehele Estonia kaevanduses remondi- ja hooldustöötaja. Et kodusel ravil olles kõrge palavik ei taandunud, toimetas kiirabi ta kolmapäeval haiglasse, kus talle tehti ka koroonaanalüüs.

800 kaevurit saadeti koju

Samal päeval tuli proovile positiivne vastus ning ettevõtte juhtkond otsustas, et viiruse leviku ärahoidmiseks Eesti suurimas kaevanduses jäävad neljapäeval ja reedel ligemale 800 kaevurit koju. Tööle lubati tulla vaid umbes 85 inimesel, kes hoiavad töös kaevanduse taristut – pumbajaamu ja ventilatsioonisüsteeme – ning on ametis põlevkivi- laos.

Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Andres Vainola kinnitas reede hommikul, et haiglasse toimetatud töötaja seisund ei ole ohtlik. Ettevõtte selgitas välja, et otseselt puutusid koroonaviiruse diagnoosi saanud mehega kokku 16 kolleegi, kellele tehakse samuti analüüsid.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto