Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale

Kiire interneti baasvõrgu punktidest ühenduse kodudeni vedamine saab lisaraha. FOTO: Ülle Harju

Lisaeelarve eelnõus, mille valitsus eile riigikogule üle andis, sisaldub 15 miljonit eurot kiire interneti püsiühenduse maakodudesse viimise kiirendamiseks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sammuga viis miljonit eurot aastas on seda seni tehtud, lisasumma on seotud sellega, et kaugtöö massilise kasvu tagajärjel on kitsaskohad selgeks saanud,» põhjendas rahandusminister Martin Helme ­(EKRE) lisarahasüsti eilsel valitsuse pressikonverentsil.

«Kiire internet tuleks kiirkorras viia võimalikult paljudesse kodudesse,» selgitas riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa), kes lisaeelarve koostamisel meetme väljatöötamisel osales. «Praegu, kui paljud inimesed töötavad maal kodukontorites ja kõik on korraga netis, jätab interneti kiirus soovida isegi seal, kus see varem vajaduse enam-vähem kattis.»

Koka andmeil vajab kiiremat netti umbes 200 000 peret. «Kui riik panustaks kogu raha üksinda, siis saaks kiire neti 50 000 peret, sest oleme seadnud tingimuseks, et ühendus tuleb välja ehitada 300 euro eest,» rehkendas ta.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto