Sisukord
Eesti
Postimees
03.04.2020
Eesti Saarlastel tärkab masstestimise lootus (1) Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (56) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (14) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (22) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida (3) Naftasõda nõudis esimese ohvri (2) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (6) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (2) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (7) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (12) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (6) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? (1) Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» (1) Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (15) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (8) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saarlastel tärkab masstestimise lootus

2 min lugemist
Pildil regionaalhaigla kiirabibrigaadi juht Angela Aasanurm valmistumas minema koroonaviiruse testi võtma. FOTO: Tairo Lutter

Täna arutab valitsuse kriisikomisjon masstestimise võimalust: millised on riigi tehnilised võimalused selleks, millised kiirtestid toimivad ning kui kiiresti oleks võimalik neid kätte saada. Valitsuse moodustatud Covid-19 tõkestamise teadusnõukoja liige Andres Merits leiab, et Eestile oleks masstestimine kasulik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on see teema kriisikomisjonis arutusel, kuna see on arukas mõte. «Kui me soovime viirust ulatuslikumalt tõkestada, siis loomulikult, mida rohkem inimestel ja meil on informatsiooni inimeste meditsiinilise seisundi kohta, seda tõenäolisem on, et me suudame viirust tõkestada,» sõnas Reinsalu.

Lisaks on masstestimine Reinsalu sõnul vajalik edasise väljumisstrateegia kavandamiseks. Ta selgitas, et see aitab valitsusel näha, kas mingite piirangute leevendamine kuskil piirkonnas toob kaasa soovitud tulemuse või mitte. «Me peame selgelt nägema, kas populatsioonis mingite piirangute leevendamine võib tuua kaasa ohu, et viirus läheb kasvufaasi,» selgitas minister.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et täna tehakse kindlaks, millised on turul olevad antikehadepõhised kiirtestid ning millised neist on piisavalt usaldusväärsed, läbinud mingeid kliinilisi uuringuid.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto