Sisukord
AK
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas (1) Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (13) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (7) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist (1) Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (7) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu (1) POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu (1) Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (18) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (43) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama (13) «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (6) EÜS 150: inime on mõõt! (4) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (25) Kõik lõpeb kord... aga millal? (3) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (8) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (4) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Plaat, mis vaatab mööda

2 min lugemist
Burzumi ninamees Varg Vikernes.  FOTO: AFP PHOTO/STR/NORWAY OUT

Burzum ehk norralane Varg Vikernes on ilmselt üks kurikuulsamaid mehi muusikas. 1993 mõistetati ta süüdi ühe teise kuulsa black metal’i mehe Euronymouse tapmises ja peale selle mitme puukiriku põletamises ning pandi 20 aastaks vangi, mis on Norras kõrgeim karistusmäär. Anders Breivik sai sama palju aastaid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ta on ka väikestviisi selline kodukootud filosoof ja paremradikaalne ideoloog ning temast on räägitud kui ühest «paganlike huvidega skinhead’ide» iidolist. Samas tegi ta enne vangiminekut mitu võimsat plaati ja õnneks suutis muusikalises mõttes olla oma «kurikuulsuse» tasemel. Kui poleks suutnud, vot siis oleks kurb. Ehkki kurb on nii või teisiti. Siis oleks veel kurvem.

Kuna vanglas polnud tal trumme ja kitarre võtta, musitseeris ta seal süntesaatoril ja tegi paar albumit tumedat ambient’i, mis oma meeleoludes vaatas norra folkmuusika ja mingisuguse rohkem või vähem fiktiivse keskaegse tunnetuse poole. Vanglast välja saanuna pöördus ta kõigepealt küll traditsioonilisema black metal’i poole tagasi, kuid mitte kauaks.

03.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto