Sisukord
AK
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas (1) Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (13) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (7) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist (1) Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (7) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu (1) POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu (1) Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (18) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (43) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama (13) «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (6) EÜS 150: inime on mõõt! (4) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (25) Kõik lõpeb kord... aga millal? (3) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (8) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (4) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma

4 min lugemist
Jaanus Samma ERMi hoidlas. FOTO: Sille Annuk

Kunstnik Jaanus Samma on paljudele kunstisõpradele tuntud oma projektiga «NSFW. Esimehe lugu», mis esindas Eestit 2015. aastal Veneetsia biennaalil ja kus ta jutustas nõukogude ajal tegutsenud geist kolhoosiesimehe loo. Tihti võtabki Jaanus Samma oma teoste ainese ajaloost, kuid seda alati mõne kunstilise vimkaga. Märtsis töötas kunstnik Tartu Kunstimaja residentuuris, mille raames külastas Eesti Rahva Muuseumi kogusid, et sealt oma uute teoste jaoks inspiratsiooni leida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sten Ojavee: Oma viimastes töödes oled väga palju tegelenud ajaloo ja arhiividega. Miks sind ajalugu huvitab?

Olen ajaloost palju inspiratsiooni saanud ja leidnud arhiividest müüte, saladusi, põnevaid lugusid. Samas on need ohtlikud: mulle tundub, et sealt leiab täpselt sellise vastuse, nagu sul vaja on. Sellega on umbes nagu piibliga, kus võid kirjakohti tõlgendada nii ja naa, sõltuvalt otstarbest. Osa müüte on ju endiselt elus, ajalugu on meie ümber ja sellest huvist on sündinud kunstiprojektid, kus proovin mõnd müüti lõhkuda ja kriitiliselt vaadelda.

03.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto