Sisukord
Välismaa
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas (1) Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (13) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (7) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist (1) Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (7) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu (1) POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu (1) Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (18) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (43) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama (13) «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (6) EÜS 150: inime on mõõt! (4) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (25) Kõik lõpeb kord... aga millal? (3) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (8) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (4) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini

3 min lugemist
  • Mõnede hinnangul võiks ka osa taristuinvesteeringuid lugeda kaitsekuludeks.
  • Raudteed mööda saab sõjatehnikat liigutada märksa efektiivsemalt kui maanteel.
  • Vene õppuste ajal napib aeg-ajalt vaguneid üle endise NSVLi territoorimi.
  • Vastne raport soovitab kaaluda vanade Nõukogude sõjaobjektide taaskasutust.
Tony Lawrence  FOTO: RKK

Kui Venemaal on suurõppus, paistab see ära ka sellest, et nendega sama rööpalaiust kasutavates endise NSVLi riikides napib vaguneid, ütleb Rahvusvaheliste Kaitseuuringute Keskuse kaitsepoliitika programmi juht Tony Lawrence.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oma vastse raporti soovitustes ütlete, et ehk võiks ka NATO riikide osa infrastruktuuriinvesteeringuid lugeda kaitseinvesteeringuteks. Millist osa te mõtlete?

Soovitasime, et NATO peaks seda vähemalt arutama. See on vastuoluline küsimus. Mõned inimesed, näiteks [raporti kaasautor ja endine USA maavägede ülem Euroopas] Ben Hodges, on soovitanud, et taristu, mis toetab sõjalist liikumist – investeeringuid raudteedesse ja teedesse – tuleks ka lugeda kaitsekuludeks ja need loeksid SKT kahe protsendi arvestuses NATOs.

Need on seda sorti ehitused, mille rahastamist võiks kaaluda ka EL oma sõjalise mobiilsuse programmide all.

Aga, nagu ütlesin, see küsimus on vastuoluline. Me ei soovita, et see peaks ilmtingimata juhtuma, küll aga, et NATO võiks seda vähemalt arutada vaatamaks, mis seisukohal üldiselt ollakse.

03.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto