Sisukord
Eesti
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas (1) Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (13) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (7) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist (1) Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (7) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu (1) POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu (1) Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (18) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (43) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama (13) «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (6) EÜS 150: inime on mõõt! (4) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (25) Kõik lõpeb kord... aga millal? (3) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (8) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (4) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas

3 min lugemist
Tervise heaolu ja infosüsteemide keskuse ehk TEHIKu juht Katrin Reinhold. FOTO: Tairo Lutter

Koroonaviirusega nakatunute statistika tegi juba eelmisel, aga ka sel nädalal imelikke jõnkse, mida ei andnud välja vabandada täpsustamise vajadusega. Ometi tähistasid need võnked hoopis suurt edasiminekut.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Segadus koroonaanalüüside andmetes oli suur: mitmel päeval tuli paluda terviseametil teavet kontrollida, sest küll ei klappinud üle Eesti haigestunute arv maakondade haigestunute arvuga, siis jälle uute diagnooside arvuga. Terviseamet selgitas, et segaduse on põhjustanud uus info kogumise süsteem, mida arendab tervise heaolu ja infosüsteemide keskus ehk TEHIK.

Postimehega rääkinud TEHIKu juht Katrin Reinhold ja andmeladude juhataja Kristjan Kolde selgitasid, et see, mis paistis segadusena, tähistas hoopis innovatsiooni terviseandmete menetlemisel.

Kui koroonakriis algas, siis tegi analüüse ainult terviseameti enda nakkushaiguste labor, millel polnud liidestust tervise infosüsteemiga (TIS). See on infosüsteem, mille vahendusel näevad ka inimesed ise oma terviseinfot. Terviseamet korjas labori vastused kokku ja hoidis neid tabelis, mida täideti iga päev käsitsi.

03.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto