Sisukord
Kultuur
Tänane leht

Teadlased jäävad elu lõpuni lasteks

9 min lugemist
  • Neil deGrasse Tyson seletab teadust ja kosmost lahti meelelahutuslikus võtmes.
  • «Kosmos: võimalikud maailmad» on mitmeti järg sarjale «Kosmos: isiklik rännak».
  • Teaduse populariseerija jälgib alati, kuidas võtab auditoorium tema jutud vastu.
Saatejuht Neil deGrasse Tyson vaatab tõtt lameussiga, kelle eellastel ühtede esimestena midagi ajusarnast välja arenes. FOTO: National Geographic

Lapsed sünnivad siia ilma uudishimulikena, aga täiskasvanud on need, kes kõik untsu keeravad, ütleb teadusmaailma superstaar Neil deGrasse Tyson. Astrofüüsik, saatejuht ja mitmete raamatute, sealhulgas eesti keeleski ilmunud «Astrofüüsika inimestele, kel on kiire» autor.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olete mitmes intervjuus öelnud, et teie teadushuvi sai alguse siis, kui te üheksa-aastaselt esimest korda Haydeni planetaariumis käisite. Nüüd olete ise selle direktor, kas te vahel oma valdustes jalutades mõtlete tollele üheksa-aastasele poisile, kes te tookord olite?

Muidugi, kogu aeg! Eriti siis, kui näen planetaariumis üheksa-aastaseid lapsi suud ammuli ringi vaatamas. Pean oma kohuseks olla olemas just järgmise põlvkonna jaoks, täpselt nii nagu teadlased ja õpetlased on olnud olemas minu jaoks, kui ma neid vajasin. Mulle tohutult meeldib laste entusiasm, nii et kuigi meie kontor on avalikest ruumidest eraldatud ja mul oleks võimalik minna oma kabinetti ning sealt koju planetaariumi külastajatega kohtumata, teen ma alati, kui võimalik ikkagi tiiru saalis, et seda nakatavat entusiasmi näha.

04.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto