Sisukord
Arvamus
Postimees

Ülo Kivine: iga kriis on õppetund

2 min lugemist
  • Ootamatuste puhuks on vaja tagada riigi toidujulgeolek
  • Tuleb luua toiduainete ja tarvikute kriisivaru
  • Kavandada tuleb ka toidu logistika kriisiajal
Ülo Kivine, Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse juhatuse esimees FOTO: Erik Prozes

Praegu on meile kõigile esmane inimeste tervis ja selle nimel pingutab riik kõvasti, aga mistahes kriisi korral sõltub väga palju ka meie toiduainetööstuse töövõimest. Kui piirid sulgunuks täielikult, jagunuks meil eriolukorras töö jätkamiseks vajalikke tarvikuid ja pakendeid vaid mõneks nädalaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Peame olema valmis stsenaariumiteks, mille järgi oma toidulaud tuleb ise katta, sest meil pole lihtsalt võimalik mujalt maailmast toidukaupu sisse vedada. Siis peamegi sööma seda, mis kasvab Eesti põldudel ja farmides ning mida toodab kodumaine toiduainetööstus. Toiduainete tootmine ei käi meie riigis enam ammu väikestes taludes – Eestist on kadunud teadmised, kuidas käsitsi lehma lüpsta või hobusega põldu künda. Isegi kui leidub erandeid, pole põhjust loota, et niimoodi on võimalik rahvas ära toita.

Valitsus peab koos põllumeeste, toidutööstuse ja kaubandusega saama valmis kriisiplaani, mismoodi tagada, et traktor läheb raskel ajal põllule, liha-, piima- ja leivatööstus töötab ka keerulistes olukordades edasi ning esmatarbekaupade logistika ja kaubandus toimib. Tõelises toiduainekriisis suureneb iga piimatilga või lihagrammi kaal piltlikult öeldes kümneid kordi, sest kõike on vähem ja salatist ei piisa, kui seda üldse kusagilt võtta on. Otsustavaks muutub toiteväärtus.

04.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto