L, 30.09.2023

Vene jälgimisäpp kasutab Eesti firma teenust

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Rakendus «Социальный мониторинг» tahab ligipääsu telefoni andmetele, asukohale, kaamerale, mikrofonile, Bluetooth- ja internetiühendusele, õigust teha kõnesid, avada teenuseid ja muuta seadeid.
Rakendus «Социальный мониторинг» tahab ligipääsu telefoni andmetele, asukohale, kaamerale, mikrofonile, Bluetooth- ja internetiühendusele, õigust teha kõnesid, avada teenuseid ja muuta seadeid. Foto: Mihkel Maripuu

Reedel hakkas Moskva kodusele ravile määratud Covid-19-diagnoosiga patsientide järele valvamiseks kasutama nutitelefoni rakendust «Социальный мониторинг» («sotsiaalne seire»), andis teada Venemaa pealinna IT-juht Eduard Lõssenko. Ajakirjanduse teatel saadab rakendus andmeid ka Tallinnas Toompeal registreeritud ettevõttele Data Corporation OÜ kuuluvatesse serveritesse.

Nutitelefonirakenduse taga seisab Moskva linnavalitsuse Teabelinna-nimeline allüksus ning see on mõeldud nende elanike jälgimiseks, kes on andnud positiivse Covid-19-proovi, aga ei ole hospitaliseeritud, vahendab Kommersant. Lisaks asukoha määramisele võimaldab see hädaolukorras abi kutsuda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles