K, 27.09.2023

TEATEID AAFRIKAST ⟩ Kas Must Mander pääseb koroonast?

Karin Kaup Lapõnin
, Aafrika ekspert
Facebook
Comments 8
Poejärjekorras üksteisega distantsi hoidvad inimesed Mustal Mandril koroonaviirusest enim mõjutatud Lõuna-Aafrika Vabariigis Durbanis. 
Poejärjekorras üksteisega distantsi hoidvad inimesed Mustal Mandril koroonaviirusest enim mõjutatud Lõuna-Aafrika Vabariigis Durbanis. Foto: ROGAN WARD/REUTERS/SCANPIX

Aeg on liigestest lahti ka Aafrikas. Uganda laulja Bobi Wine avaldas hiljuti koroonaviiruse vastu võitlemise reggae-laulu, mis sai Aafrikas kohe hitiks. Laulusõnad on prohvetlikud: «Halb on see, et igaüks meist on potentsiaalne ohver. Aga hea on see, et igaüks meist on potentsiaalne lahendus.»

Aafrikas on seni registreeritud palju vähem koroonaviiruse juhtumeid kui mujal maailmas. Eilse seisuga oli haigestunuid tuvastatud üle 8700 ja surnud oli 393 inimest. Ent testimine on suhteliselt juhuslik ja arvud kasvavad kiiresti, sest Aafrika riikide ennetustöö ja ravivõimalused on kohati olematud. Neljandik haigusjuhtudest on tuvastatud Lõuna-Aafrika Vabariigis, mis paistab käivat Itaalia jälgedes.

Aafrika riigid sulgevad järjest piire, kehtestavad eriolukorda ja komandanditundi. Paljud koolid on õppetöö peatanud. Katkenud on suur osa lennuliiklusest. Kehtestatud on kogunemispiirangud, sealhulgas jumalateenistustele, kuigi neid ei järgi kõik kirikud ja mošeed.

Mõnes riigis paigutatakse saabunud välismaalased 14-päevasesse karantiini hotellis, mis võib maksma minna tuhandeid eurosid. Kui hotell on täis, pannakse nad eraldi nn karantiinihoonetesse.

Facebook
Comments 8

Märksõnad

Tagasi üles