E, 25.09.2023

Maskitehas paneb tööle teise vahetuse

Andres Einmann
Facebook
Comments 3
Araik Karapetjan pidi edasi lükkama oma teise äri avamise. Sillamäe kesklinna uus turuhoone pidi avatama aprilli alguses, kuid on nüüd ootele pandud.
Araik Karapetjan pidi edasi lükkama oma teise äri avamise. Sillamäe kesklinna uus turuhoone pidi avatama aprilli alguses, kuid on nüüd ootele pandud. Foto: Eero Vabamägi

Ida-Virumaal Sillamäel maske tootev ettevõte Esfil Tehno värbab uusi töötajaid ja peagi hakkab tehas tootma kaitsemaske senise kaheksa tunni asemel 16 tundi ööpäevas. Kui praegu on tehas võimeline tootma 10 000 respiraatorit päevas, siis kahe vahetusega on võimalik toodang kahekordistada.

Esfil Tehno juhatuse esimees Araik Karapetjan ütles, et reedel oli ettevõtte palgal 101 inimest, juurde on kavas võtta veel 60. «Teoreetiliselt oleks võimalik palgata veel kolmaski vahetus ja hakata tootma kaitsemaske 24 tundi ööpäevas, kuid see ei ole mõistlik. Nii nagu inimesed, vajavad ka masinad puhkust. Kui me hoiaksime masinad töös ööpäev ringi, hakkaksid need kiiresti katki minema. On mõistlik lasta masinatel kaheksa tundi puhata,» rääkis Karapetjan.

Kõik Esfili tehases töötavad inimesed on pärit Ida-Virumaalt. «Enamasti käivad tehases tööl Sillamäe inimesed, kuid oleme palganud ka mujalt. Näiteks käib meil inimesi Narvast ja Jõhvist. Pakume peamiselt tööd just naistele, kuna naised on selle töö peale osavamad,» märkis ta.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles