Koroonaviirusest tervenenu: kriisiplaanid on tehtud tervetele ja tugevatele

Kadri Kangro on kodus koroonakarantiinis. Kuidas viirus Kangro perre jõudis, jäigi saladuseks. FOTO: Erakogu

Haigestunud teavad, et tuleb end teistest eraldada, aga viirust võivad levitada ka väliselt terved inimesed. Teadmata allikast nakatus juba varakult kodurežiimile jäänud Võrumaa Arenduskeskuse heaolu arendusnõunik, arstiharidusega Kadri Kangro, kes jagas oma kogemusi koroonaviirusega ja mõtteid, kuidas panna kogukond ja avalik sektor koos tööle nii, et praegustest lahendustest oleks ka tulevikus kasu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paljud nakatunutest silmanähtavalt haigeks ei jää, kaheksa haigestunut kümnest haiglaravi ei vaja. Kuidas teil haigus kulges?

Esimesed sümptomid kolm nädalat tagasi paistsid üsna gripi moodi. Olin ennast sügisel vaktsineerinud ja kuna tänavuse hooaja vaktsiin oli hästi sihitud, siis grippi ma endal ei kahtlustanud, see pidi olema muu viirus. Test kinnitas koroonaviirust. Kui palavik langema hakkas ja harjumusest tekkis soov hommikukohvi järele, märkasin, et kohvil polnud lõhna ega maitset – nagu jooks sooja vett, ehkki samal ajal nohu polnud. See juhtus paar päeva pärast esimeste sümptomite teket.

04.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto