P, 24.09.2023

Prantsusmaa vahistas noarünnakuga seoses kolm sudaanlast

Postimees
Facebook
Comments
Uurijad Romans-sur-Isère’is tubakapoe juures, kus terrorist pussitas surnuks kaks inimest. 
Uurijad Romans-sur-Isère’is tubakapoe juures, kus terrorist pussitas surnuks kaks inimest. Foto: JEFF PACHOUD/AFP/Scanpix

Prantsusmaa võimud uurivad üleeile riigi kaguosas Romans-sur-Isère’is päise päeva ajal toime pandud ja kahe inimese elu nõudnud noarünnakut kui terroriakti, peale kuriteo sooritanud Sudaani põgeniku võeti vahi alla veel kaks tema rahvuskaaslast.

Arvatav ründaja on 33-aastane sudaanlane Abdallah Ahmed-Osman, kes oli saanud Prantsusmaal pagulasstaatuse 2017. aasta suvel ning elas 35 000 elanikuga Romans-sur-Isère’is. Pärast mitmes kaupluses ja nende ümbruses sisseoste teinud inimeste umbropsu pussitamist andis mees end ilma vastupanu osutamata politsei kätte. Kaks inimest sai rünnakus surma ning viis vigastada.

Prokuratuur on algatanud uurimise terroristliku tegevusega seotud mõrva ja terroristlike kurjategijatega seotuse süüdistuspunktides. Menetluse käigus on lisaks rünnaku toimepanijale seni vahistatud ka 28-aastane sudaanlane, kes on väidetavalt Ahmed-Osmani tuttav ja viibis tema elukohas, ning samas majapidamises elanud noor asüülitaotlejast sudaanlane, kinnitas prokuratuur AFP-le.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles