Sisukord
Eesti
Postimees

Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust

7 min lugemist
Kust leida pärast võõrtööjõu koju saatmist näiteks tublisid keevitajaid? Kui erandeid ei tehta, on Eestis võimalik välismaalasel lühikest aega töötada 12 kuud 15 kuu jooksul, hooajatöölisel 9 kuud 12 kuu jooksul. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Valitsuse otsus peatada välistööjõu vastuvõtt ning saata kodumaale tagasi need, kes siin tööta jäävad või kelle töötamise tähtaeg siin lõpeb, teeb ette­võtjad pehmelt öeldes murelikuks. Oskustööjõu ja hooajatööliste puudumine annab majanduskriisile hoogu juurde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kui ukrainlastel lühiajalise töötamise registreering läbi saab ja nad peavad Eestist ära minema, oleme suures hädas. Ühtegi kiiret lahendust näha ei ole,» sõnas põllumajandusettevõtte Väätsa Agro juhatuse liige Lenno Link. Praegu töötab ettevõttes 14 ukrainlast, kellest kuuel lõpeb lühiajalise töötamise registreering lähima nelja kuu jooksul. Ettevõte oli arvestanud veel kahe lisanduma pidanud töötajaga, kes aga märtsi lõpus eriolukorra tõttu Eestisse ei jõudnudki.

Kui töökäsi jääb vähemaks, on hooajati kuni sajale inimesele tööd andval Järvamaa ette­võttel mure, kes ja kui kiiresti ametikohad täidab. «Meil on loomakasvatuse farmitöölise kuulutus nädal aega üleval olnud ja üks helistaja oli – see oli töötukassa, kes uuris, kuidas meil töötajate leidmisega läheb,» tõi Link näite.

04.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto