Sisukord
Arvamus
Postimees
07.04.2020
Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku (9) Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde (8) Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (3) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi (2) Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis (2) Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega (6) Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri ⟩ Maskid ja testid (3) Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest (38) Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? (2) Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid (1) Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli (1) Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS ⟩ Moraalsed värdjad nunnuäris Sport ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida Postimees Grupil pole plaani müüa Tokyo OMi telelitsents ERRile Tervis Psühholoog eriolukorrast: ärevusel on ka füüsilised sümptomid, mis panevad veel rohkem muretsema (1) Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (3) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised JUUBEL ⟩ Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama (9) Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli

4 min lugemist
Andres Herkel. FOTO: Mihkel Maripuu

Tõhus parlamentaarne kontroll on väga oluline, kirjutab kolumnist Andres Herkel (Vabaerakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks asi, mis riigikogu töös alates eriolukorra väljakuulutamisest 12. märtsil muutus, on see, et sellest alates ei esitanud saadikud kolm nädalat arupärimisi ega kirjalikke küsimusi. See on ka mõistetav, sest riik ja ühiskond keskendusid kriisile. Olukord on kiirelt muutunud, eriti kriisi alguses. Parlament lülitas end korraks isegi liiga entusiastlikult tegevusest välja, kuid nii sai see olla vaid seni, kuni valmisid kriisimeetmete eelnõud.

Kui kiired on parlamentaarse kontrolli aeglased vahendid? Kirjalikule küsimusele tuleb vastata kümne tööpäeva jooksul, aga arupärimisele vastamiseks on ministril aega 20 istungipäeva. 2. aprilli erakorralisel istungil esitasid sotsiaaldemokraadid arupärimised hooldekodude ja koduõppe kohta, mis näitab, et saadikud ei kavatse parlamentaarse kontrolli vahendeid päriselt loovutada.

06.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto