Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
07.04.2020
Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku (9) Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde (8) Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (3) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi (2) Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis (2) Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega (6) Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri ⟩ Maskid ja testid (3) Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest (38) Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? (2) Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid (1) Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli (1) Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS ⟩ Moraalsed värdjad nunnuäris Sport ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida Postimees Grupil pole plaani müüa Tokyo OMi telelitsents ERRile Tervis Psühholoog eriolukorrast: ärevusel on ka füüsilised sümptomid, mis panevad veel rohkem muretsema (1) Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (3) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised JUUBEL ⟩ Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama (9) Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe

2 min lugemist
Turu tänava ja Ropka tee ristmiku ligi 800 000-eurost põhjalikku uuendamist eelarvekärped enam ei pidurda, sest linnavalitsuse kokkuhoiupoliitika üks reegel on, et alustatud tööd tehakse lõpuni. Sellele suure liiklusega ristmikule paigaldatakse foor ja laiendatakse tänavaid. FOTO: Margus Ansu

Koroonapandeemia ja riikliku eriolukorra mõjud Tartu eelarvele pole veel ilmnenud ega ole selged, tõdeb linnavalitsus volikogule esitatud ülevaates. Eesti Panga prognoosile tuginedes võib tulumaksu laekuda kaheksa miljonit eurot eelarves kavandatust vähem, vähenevad ka linna omatulud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu abilinnapea Gea Kangilaski sõnul tähendab iga kuu eriolukorda Tartu omatulude kahanemist umbes 700 000 euro võrra, sest bussisõit väheneb, lasteaiatasu ei koguta, muuseumid on kinni. Summaarselt arvestab linnavalitsus esialgu kümnemiljonilise alalaekumisega. Kindel on vaid see, et eelarve väheneb, nii tulumaksu kui ka omatulude poolest, aga lahtisi otsi on palju.

«Praegu me arvestame sellega, et mingisugused kompensatsioonimeetmed valitsusel on, oleme aega võtnud nende selgumiseni,» ütles Kangilaski. «Küsimus on selles, kuidas jagatakse 70 miljonit investeeringutoetusi. Algul öeldi, et see on kompenseerimaks, et investeeringud omavalitsustes ei väheneks. Hiljem pressiteates oli see sõnastatud uute investeeringute tarbeks.»

06.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto