Sisukord
Tartu
Tänane leht
07.04.2020
Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku (9) Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde (8) Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (3) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi (2) Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis (2) Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega (6) Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri ⟩ Maskid ja testid (3) Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest (38) Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? (2) Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid (1) Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli (1) Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS ⟩ Moraalsed värdjad nunnuäris Sport ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida Postimees Grupil pole plaani müüa Tokyo OMi telelitsents ERRile Tervis Psühholoog eriolukorrast: ärevusel on ka füüsilised sümptomid, mis panevad veel rohkem muretsema (1) Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (3) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised JUUBEL ⟩ Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama (9) Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised

1 min lugemist
Kuivadel kevadpäevadel on päästjatel palju tööd kulupõlengutega. FOTO: Sille Annuk

Päästeameti patrullid on märtsi lõpust käinud kontrollimas lõkete ohutust tuleohtlikul ajal. Nende käikude ajal hoitakse silm peal ka sellel, kuidas peetakse avalikes kohtades kinni eriolukorra tõttu kehtestatud piirangutest. Suuremaid alasid on kontrollitud droonidega. Esimese nädalaga on päästeamet teinud 818 patrulli, keskmiselt sada käiku päevas.

Aasta algusest 5. aprillini registreeriti 252 metsa- ja maasikupõlengut üle kogu Eesti ning enim teevad muret kulupõlengud. Inimesed kipuvad lõket tehes alahindama ilmaolusid ning see on toonud kaasa suuri maastikupõlenguid.

Patrullides on ilmnenud, et üldiselt peetakse kehtestatud liikumispiirangutest kinni ning mõistetakse ka piirangute vajalikkust, kuid muret tekitavad rahvarohked kogunemised looduskaunites kohtades, noorte kogunemised ja liikumispiiranguid eiravad eakad.

«Noori oli kogunemas märgata küll, kuid päästeautot nähes joosti laiali. Seega võib järeldada, et piirangutest teatakse, kuid alati neid ei järgita,» kirjeldas olukorda Tartu Annelinna komandopealik Jaano Maask.

«Kuigi linn oli üldiselt üsna tühi, hakkas silma, et kogunetakse siiski kaupluste juures. Pensionipäevale järgnenud nädalavahetusel tulid eakad inimesed sisseoste tegema ja eksiti ka 2+2 reegli vastu. Tegime selgitustööd ning kordasime ohutuseks vajalikud reeglid üle,» ütles Rapla päästekomando meeskonnavanem Villu Pihlakas.

Alanud nädalaks prognoosib ilmateenistus sooja üle 10 kraadi, kohati ulatub temperatuur 17 kraadini. Päästeamet soovitab koroonaviiruse leviku tõkestamiseks loodud piirangute tõttu igasugused ühised koosviibimised praegu edasi lükata ning õues piirduda jalutuskäikudega kas üksi, kahekesi või vaid kõige lähemas pereringis, hoides teiste inimestega vähemalt kahemeetrist vahet.

Samuti tuletab päästeamet meelde, et tuleohtlikul ajal tohib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades ja järgida tuleb tuleohutusnõudeid. Kulu on keelatud põletada aasta läbi. 

Seotud lood
06.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto