T, 21.03.2023

Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised

Tartu Postimees
Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuivadel kevadpäevadel on päästjatel palju tööd kulupõlengutega.
Kuivadel kevadpäevadel on päästjatel palju tööd kulupõlengutega. Foto: Sille Annuk

Päästeameti patrullid on märtsi lõpust käinud kontrollimas lõkete ohutust tuleohtlikul ajal. Nende käikude ajal hoitakse silm peal ka sellel, kuidas peetakse avalikes kohtades kinni eriolukorra tõttu kehtestatud piirangutest. Suuremaid alasid on kontrollitud droonidega. Esimese nädalaga on päästeamet teinud 818 patrulli, keskmiselt sada käiku päevas.

Aasta algusest 5. aprillini registreeriti 252 metsa- ja maasikupõlengut üle kogu Eesti ning enim teevad muret kulupõlengud. Inimesed kipuvad lõket tehes alahindama ilmaolusid ning see on toonud kaasa suuri maastikupõlenguid.

Patrullides on ilmnenud, et üldiselt peetakse kehtestatud liikumispiirangutest kinni ning mõistetakse ka piirangute vajalikkust, kuid muret tekitavad rahvarohked kogunemised looduskaunites kohtades, noorte kogunemised ja liikumispiiranguid eiravad eakad.

«Noori oli kogunemas märgata küll, kuid päästeautot nähes joosti laiali. Seega võib järeldada, et piirangutest teatakse, kuid alati neid ei järgita,» kirjeldas olukorda Tartu Annelinna komandopealik Jaano Maask.

«Kuigi linn oli üldiselt üsna tühi, hakkas silma, et kogunetakse siiski kaupluste juures. Pensionipäevale järgnenud nädalavahetusel tulid eakad inimesed sisseoste tegema ja eksiti ka 2+2 reegli vastu. Tegime selgitustööd ning kordasime ohutuseks vajalikud reeglid üle,» ütles Rapla päästekomando meeskonnavanem Villu Pihlakas.

Alanud nädalaks prognoosib ilmateenistus sooja üle 10 kraadi, kohati ulatub temperatuur 17 kraadini. Päästeamet soovitab koroonaviiruse leviku tõkestamiseks loodud piirangute tõttu igasugused ühised koosviibimised praegu edasi lükata ning õues piirduda jalutuskäikudega kas üksi, kahekesi või vaid kõige lähemas pereringis, hoides teiste inimestega vähemalt kahemeetrist vahet.

Samuti tuletab päästeamet meelde, et tuleohtlikul ajal tohib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades ja järgida tuleb tuleohutusnõudeid. Kulu on keelatud põletada aasta läbi. 

Märksõnad
Tagasi üles