Sisukord
Eesti
Postimees
07.04.2020
Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku (9) Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde (8) Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (3) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi (2) Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis (2) Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega (6) Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri ⟩ Maskid ja testid (3) Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest (38) Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? (2) Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid (1) Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli (1) Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS ⟩ Moraalsed värdjad nunnuäris Sport ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida Postimees Grupil pole plaani müüa Tokyo OMi telelitsents ERRile Tervis Psühholoog eriolukorrast: ärevusel on ka füüsilised sümptomid, mis panevad veel rohkem muretsema (1) Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (3) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised JUUBEL ⟩ Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama (9) Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta

4 min lugemist
Üks lahutatud ema rääkis, et ei pea vanemate vahet käimist lapsele praegu mõistlikuks. Isaga jõuti kokkuleppele, et laps, kes vahetab nädala kaupa elukohta, teeb seda praegu kahe nädala tagant. FOTO: Sander Ilvest

Eriolukord pingestab niigi keerulisi suhteid. Lahutatud vanemad vaidlevad, kas eriolukorra ajal peaksid nad kohtulikult või suuliselt määratud lastega suhtlemise korrast kinni pidama. Isegi perekonnaõiguse advokaat ei oska pakkuda head lahendust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Lapse isa tuli välismaalt ja oli minu teada ametlikult karantiinis. Last nõudis sellegipoolest enda juurde,» rääkis vägivaldsest mehest lahutanud naine, kelle hiljuti kooliteed alustanud laps sõidab kaks korda kuus teise linna isa juurde.

Ema tõdes, et probleem on olnud aastaid, eriolukord võimendab seda. «Juttu on olnud hirmust, et vägivald suureneb koduseinte vahel, aga unustatakse pered, kus on samm paremuse poole tehtud, lahku mindud,» märkis ta.

Ema sõnul kahtlustab isa jälle, et ema takistab nimme teda lapsega kohtumast.

06.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto