P, 2.04.2023

Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta

Kadri Kuulpak
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Üks lahutatud ema rääkis, et ei pea vanemate vahet käimist lapsele praegu mõistlikuks. Isaga jõuti kokkuleppele, et laps, kes vahetab nädala kaupa elukohta, teeb seda praegu kahe nädala tagant.
Üks lahutatud ema rääkis, et ei pea vanemate vahet käimist lapsele praegu mõistlikuks. Isaga jõuti kokkuleppele, et laps, kes vahetab nädala kaupa elukohta, teeb seda praegu kahe nädala tagant. Foto: Sander Ilvest

Eriolukord pingestab niigi keerulisi suhteid. Lahutatud vanemad vaidlevad, kas eriolukorra ajal peaksid nad kohtulikult või suuliselt määratud lastega suhtlemise korrast kinni pidama. Isegi perekonnaõiguse advokaat ei oska pakkuda head lahendust.

«Lapse isa tuli välismaalt ja oli minu teada ametlikult karantiinis. Last nõudis sellegipoolest enda juurde,» rääkis vägivaldsest mehest lahutanud naine, kelle hiljuti kooliteed alustanud laps sõidab kaks korda kuus teise linna isa juurde.

Ema tõdes, et probleem on olnud aastaid, eriolukord võimendab seda. «Juttu on olnud hirmust, et vägivald suureneb koduseinte vahel, aga unustatakse pered, kus on samm paremuse poole tehtud, lahku mindud,» märkis ta.

Ema sõnul kahtlustab isa jälle, et ema takistab nimme teda lapsega kohtumast.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles