K, 29.03.2023

ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa ülemkogu president Charles Michel juhatamas 26. märtsil peetud virtuaalkohtumist. Selleks et saaks kokku leppida milleski nii tõsises nagu järgmiste aastate eelarved, oleks ilmselt vaja võimalust liidrite reaalseks ühte ruumi kogunemiseks. 
Euroopa ülemkogu president Charles Michel juhatamas 26. märtsil peetud virtuaalkohtumist. Selleks et saaks kokku leppida milleski nii tõsises nagu järgmiste aastate eelarved, oleks ilmselt vaja võimalust liidrite reaalseks ühte ruumi kogunemiseks. Foto: Euc/ropi/zumapress.com/Scanpix

Kuigi Euroopa Komisjon aitab liikmesriikidel laenata koroonakriisi tõttu sissetuleku kaotanute toetuseks kuni sada miljardit eurot, ei tõtta Eesti esialgu seda võimalust kasutama.

Tööhõive toetamise erakorraline rahastu on üks Euroopa Komisjoni koroonakriisi meetmetest. «Tegemist on Euroopa Komisjoni laenuga liikmesriigile. Kuna komisjonil on kõrge krediidireiting ja saab seega turgudelt soodsamalt laenu, siis on ka riigi jaoks tegemist soodsa rahastamisvõimalusega,» selgitab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse asejuht ja majandusnõunik Katrin Höövelson.

Märksõnad
Tagasi üles