Sisukord
Majandus
Tänane leht
07.04.2020
Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku (9) Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde (8) Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (3) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi (2) Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis (2) Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega (6) Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri ⟩ Maskid ja testid (3) Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest (38) Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? (2) Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid (1) Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli (1) Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS ⟩ Moraalsed värdjad nunnuäris Sport ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida Postimees Grupil pole plaani müüa Tokyo OMi telelitsents ERRile Tervis Psühholoog eriolukorrast: ärevusel on ka füüsilised sümptomid, mis panevad veel rohkem muretsema (1) Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (3) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised JUUBEL ⟩ Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama (9) Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi

3 min lugemist
Töötus aprilli alguses. FOTO: Pm

Pärast eriolukorra väljakuulutamist on töötukassa saanud 65 ettevõttelt kollektiivsed koondamisteated, millega kaotab töö üle 1200 inimese.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Statistikaameti blogis nenditakse, et koondamiste arv on viimasel kahel nädalal küll kasvanud, kuid massilisest koondamisest ei saa siiski veel rääkida. «Märgatavamad murrangud saabuvad tõenäoliselt järgnevatel nädalatel,» pakuvad postituse autorid. «Samas ei maksa unustada, et tavapäraselt on kuu lõpus hüppeliselt suurenenud lõpetatud töösuhete arv, kuu alguses aga sõlmitakse rohkem uusi töölepinguid.»

Analüütikud pole tahtnud seni eriti prognoosida, kui kõrgeks võib tööpuudus kriisi tagajärjel tõusta, viidates tavaliselt ebaselgusele, mil määral mõjutavad majanduse käekäiku riigi abimeetmed. «Nõudluse langus ja pakkumispiirangud vähendavad ärisektori käivet, ettevõtted peavad tööjõukulusid oluliselt kokku tõmbama ning nende sulgemiste arv suureneb. Töötusmäär tõuseb üle kaheksa protsendi, hõivatute arv väheneb ning palgakasv pidurdub järsult,» oli kirjas Swedbanki prognoosis. Kuna Swedbanki viieprotsendilise majanduslanguse prognoos on teistega võrreldes üsna tagasihoidlik, on ilmselt suhteliselt madal ka nende töötuse näitaja.

06.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto