Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Laar: tulevikku otsides

4 min lugemist
Mart Laar. FOTO: Postimees

Eesti peab praegu suurelt mõtlema ja julgelt tegutsema, kirjutab endine peaminister Mart Laar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ilmselt pole enam kellelgi kahtlust, et maailm, sealhulgas Eesti, on paiskunud kriisi, mis võib seda muuta ulatuses, mida praegusel hetkel isegi ette ei kujuta. Selge on see, et seisame alles kriisi alguses. Võib vabalt juhtuda, et praegused raskused tunduvad veel täiesti leebed, võrreldes nendega, mis tulemas on. Hea, et Eesti Pank kiirelt oma kainestavad prognoosid avaldas, kuid ei saa välistada, et langus kujuneb veel sügavamaks. Ei tahaks küll kurja ennustada, kuid peame olema valmis ka selleks, et SKT väheneb kokkuvõttes rohkem kui kõige pessimistlikumas mudelis pakutud 14 protsenti. Ka kõige leebema stsenaariumi korral seisab Eesti tõsiste probleemide ees. Sest nii kiiresti, kui loodame, see kriis kardetavasti ei lõppe.

Loetleksin ainult mõned võimalused: majanduse paiskamine mitu aastakümmet tagasi, millega kaasneb maailma majanduse kokkuvarisemine; tootmise vähenemisele järgneb panganduskriis ja raha väärtuse kadumine; kaos maailma börsidel süveneb; suureneb tööpuudus ja kasvavad sotsiaalprobleemid, mis suurendavad pingeid ühiskonnas; riigieelarve tulude järsk vähenemine; Euroopa koostöö saatuslik nõrgenemine, piirangute ja tõkete suurenemine riikidevahelisel suhtlemisel; «tugevate juhtide» populaarsuse üldine kasv, kriis suurendab igatsust «kõva käe» järele.

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto