Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus lodjakoda võtab ilmet

1 min lugemist
Emajõe kaldal valmib kolmes hoonest koosnev kompleks, kuhu tuleb lodjakoda (vasakult), varjualune alustele ja vetelpäästehoone. FOTO: Sille Annuk

Ujula tänava lõpus on Emajõe vasakul kallas tundmatuseni muutunud, kadunud on pikki aastaid oma kohal püsinud ajutised rajatised, mille välimus jättis soovida.

ASi Ehitustrust töötajad on seal juba mitu kuud tegutsenud ning uus lodjakoda võtab ilmet.

Tartu linnavalitsuse tellimusel on sinna kerkinud kolmest hoonest koosnev kompleks.

Kõige suurem hoone (ülemisel pildil vasakul) on mõeldud ajalooliste laevade ehitamiseks ja muuseumiks, näitusepaigaks ja vanade puidust laevade ehituse keskuseks. Seal on laevaehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik.

Selle hoone kõrval on varjualune laevade-paatide ja materjalide hoiustamiseks. Jõe äärde tuleb vetelpäästehoone (ülemisel pildil paremal) koos avalike tualettidega. Valmivad uued teed ja kogu ala saab korda.

Eriolukord mõjutab ka lodjakoja ehitamist, on tekkinud valgustite ja laevaehitushalli suurte voldikuste tarne probleemid, nentis Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson. «Ehitaja sõnul ei mõjuta need tarneprobleemid veel üldist graafikut,» lisas ta.

Lodjakoda valmib juuli lõpuks, töödele kulub 2,4 miljonit eurot. Kavas on ka kai, kuid seda praegu ei rajata. «Kindlaid kuupäevi pole. Kai ehitatakse tulevikus,» ütles Jürgenson.

Vanadest rajatistest on praegu jõe ääres alles Emajõe lodjaseltsi endine ehitushall, mille selts peab kevadel ära viima.

Seotud lood
07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto