Sisukord
Välismaa
Postimees
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu

2 min lugemist
Ivana Karásková Tartus konverentsil Asia Update.  FOTO: Joonas Sisask

Euroopa parteide koostöö kohta Hiina Kommunistliku Parteiga on väga vähe infot ja puudub teadmine, millised on tegelikud sidemed või kuidas mõjutab see riikide poliitikat, lausus Tšehhi rahvusvaheliste suhete ringi teadur Ivana Karásková Postimehele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina mõju 17+1 riikidele käsitlevas uuringus märgitakse, et nii Ungari võimupartei Fidesz kui ka Tšehhi valitsuserakond on loonud üsna tugevad sidemed Hiina Kommunistliku Parteiga. Kui murelik peaks Hiina poliitilise mõju suhtes olema?

Peaksime vähemalt hakkama selle teemaga tegelema. See võib olla palju rängem mõnes riigis ja alles algusjärgus mõnes teises riigis. See on nagu jäämäe tipp ja me ei tea, kui suur jäämägi tegelikult on.

Muret tekitab see, et neid asju ei tehta läbipaistval moel. Ei leia mingit infot selle kohta, kes kuulub delegatsiooni koosseisu, mis mõnest poliitilisest parteist Hiinasse lendab. See teeb murelikuks.

Teiseks on saadaolev informatsioon pärit Hiina allikatest, sest Euroopa osalised ei avalda seda peaaegu kunagi. See, mida me teame, on pärit tõlgitud Hiina allikatest või fotodelt, kus delegaadid on rivistatud pildistamiseks Pekingis. Aga see on väga piiratud informatsioon. Me ei tea täpselt, mis toimub, kuidas toimub valikuprotsess.

Me teame, et kõik kulud katab Hiina, kuid mitte seda, millised on tegelikud sidemed ja kuidas need [delegaadid] mõjutavad poliitikat, kui pöörduvad tagasi koduriiki.

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto