Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi

2 min lugemist
Belgradi poliitikauuringute keskuse teadur Stefan Vladisavljev.  FOTO: Stefan Vladisavljev

Kindel Euroopa Liiduga ühinemise tee on Balkani riikidele ainus tagatis välismõjudele vastu seismiseks, ütles Belgradi poliitikauuringute keskuse teadur Stefan Vladisavljev Postimehele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas Balkani riikidel on võrreldes teiste 17+1-formaadi riikidega iseärasusi suhetes Hiinaga?

Üks Balkani riikide tunnusjooni on see, et paljud neist ei ole ELi liikmed. ELi mitte kuuluvatel riikidel ei ole kohustust joonduda ELi Hiina-poliitika järgi ja niimoodi on suuremad võimalused välismõjude levimiseks.

See tähendab, et need riigid võivad teha ühepoolseid otsuseid ja sõlmida Hiinaga majanduslikke ja muid lepinguid ilma ELi norme järgimata. See on ilmne mõnedes riikides, näiteks Serbias, kus sidemed Hiinaga on tugevamad Hiina mõju poliitilisel, majanduslikult ja ühiskondlikul tasandil suurem.

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto