Sisukord
Majandus
Postimees
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma

3 min lugemist
Kaido Padar (paremal) on juhtinud ka TS Laevad OÜd. FOTO: Mihkel Maripuu

Enam kui kaks kuud nimetamiskomiteed juhtinud Kaido Padar ütles, et tema pole seni personaliotsuste taga ühegi poliitiku kätt näinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigifirmade nõukogusid mehitav komisjon alustas uues koosseisus tööd tänavu jaanuari lõpus. Palju kära ja pahameelt tekitas see, et ministrid valisid varem apoliitiliseks kuulutatud komiteesse teiste hulgas oma erakonnakaaslased, Isamaa liikme Reet Roosi ja EKRE liikme Argo Luude. Kardeti, et tagasi tulevad ajad, kus riigifirmade nõukogudes läheb lahti erakondlik kemplus ning põhitegevus – hoida riigifirma juhtimisel silm peal – jääb tagaplaanile. Kõigil oli veel meeles Tallinna Sadama korruptsiooniafäär: süüdistuse järgi ei suutnud nõukogu ära hoida miljonitesse ulatuva altkäemaksu küsimist.

Nimetamiskomitee juht Kaido Padar, kes igapäevaelus tüürib investeerimisfirmat Eesti Talleks, kinnitas, et midagi sellist pole juhtunud. «Mingit poliitilist survet ei ole. Kõik, kes selle pärast on muretsenud, võivad öösiti rahulikult magada,» ütles Padar. Tema sõnul on komitee liikmed eranditult väga professionaalsed, saavad oma vastutusest aru ja teevad tööd hingega. «Ka riigifirmades on tulemas keerulised ajad, mistõttu peavad nõukogud olema väga tugevad.»

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto