Puusepp: taastumine võtab aasta või paar

Raul Puusepa kinnitusel tegelevad kõik ettevõtted praegu e-kaubanduse võimendusega, et klientide nõudlust rahuldada ja tulevikuks vundamenti laduda. FOTO: Hendrik Osula / Ekspress Meedia / Scanpix

Kaubamaja Grupi juhatuse esimees ja kaupmeeste liidu juht Raul Puusepp rääkis Kuku raadiosaates «Majandusruum», et kaubandus pole pärast kriisi enam endine: muutuvad tarbimisharjumused, tootmine võib kolida Hiinast Euroopasse ning e-kaubandus saab viirusest tugeva taganttõuke.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas Tallinna Kaubamaja Grupi seis on? Selveritel ja toidukauplustel läheb tõenäoliselt hästi, aga mis seis on ülejäänud grupi ettevõtetel?

Ma kardan, et hästi ei lähe kaubanduses kellelgi. Meie ettevõtetest kolm on sisuliselt suletud: kaubamaja, kingaäri ja ilupoed. Toimivad e-kauplused, mis kindlasti ei kompenseeri tavakaupluste müüki. Töötavad Selverid, aga selline suur paanikaostmine, mis oli märtsis, on paljuski tasandunud ja seda kõigil kaupmeeste liidu liikmetel. Kindlasti ei saa öelda, et supermarketite äris läheb hästi.

Kas ühel hetkel võib e-kaubandus hakata kriisi ajal füüsiliste poodide müügikadu kompenseerima? Ehk isegi põhiäriks saada?

Kahtlemata mitte. E-kaubandus on saanud kriisiga küll taganttõuke või hüppe, aga selle osatähtsus on jätkuvalt kõigi turuosaliste puhul väga väike. Kui see tõusebki ühelt protsendilt kahe või kolme peale, siis see kindlasti ei kompenseeri põhiäri.

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto